5 жовтня 2023 р. було розпочато п’ятирічну кампанію Ради Європи щодо безпеки журналістів «Журналісти мають значення», яка стала важливим кроком для об’єднання подальших зусиль на національному та європейському рівнях для ефективного підвищення безпеки журналістів та інших медіа акторів.
З метою забезпечення спільного підходу до вирішення проблем безпеки журналістів, провадження їх професійної діяльності під час правового режиму воєнного стану, наказом Міністерства культури та інформаційної політики України від 08.04.2024 № 264 утворено комітет при Міністерстві культури та інформаційної політики України з реалізації кампанії Ради Європи «Журналісти мають значення» в Україні. До складу Координаційного комітету включено представників державних органів, суб’єктів у сфері медіа, інститутів громадянського суспільства, медіа-організацій та інших відповідних суб’єктів.
Також у рамках кампанії Ради Європи щодо безпеки журналістів «Журналісти мають значення» Міністерством культури та інформаційної політики України спільно з ГО «Жінки в медіа» та ГО «Центр демократичних реформ і медіа» ініційовано надання безоплатних консультацій щодо впровадження суб’єктами у сфері медіа принципів гендерної рівності та соціальної інклюзії (GESI). Для отримання консультації просимо звертатися письмово за адресами: [email protected], [email protected]
Разом з цим, в рамках кампанії Ради Європи щодо безпеки журналістів «Журналісти мають значення» Міністерством культури та інформаційної політики України спільно з ГО «Платформа прав людини» ініційовано надання безоплатної юридичної допомоги для журналістів та інших медіа акторів (фіксерів, блогерів). Такі консультації є безоплатними та, за потреби, включають:
- юридичний супровід редакцій і журналістів у цивільних, адміністративних і кримінальних судових справах національного рівня;
- представлення інтересів медійників у Європейському Суді з прав людини;
- підготовку юридичних документів, таких як заперечення, позови, заяви тощо;
- правничу підтримку на шляху впровадження в роботу редакцій Закону України «Про медіа»;
- письмове консультування.
Щоб отримати юридичну допомогу:
- залишити запит на сайті https://ppl.org.ua/;
- звернутися через Facebook ППЛ;
- залишити заявку в Telegram.