Міністерство культури та інформаційної політики України пропонує до громадського обговорення оновлений проєкт розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження Державної цільової національно-культурної програми забезпечення всебічного розвитку і функціонуванняукраїнської мови як державної в усіх сферах суспільного життя на період до 2030 року».
Проєкт акта розроблено на виконання пункту 2 розпорядження Кабінету Міністрів України від 19 травня 2021 р. № 474 «Про схвалення Концепції Державної цільової національно-культурної програми забезпечення всебічного розвитку і функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя на період до 2030 року».
Прийняття акта сприятиме зміцненню та утвердженню державної мови у всіх сферах суспільного життя, підвищенню її престижу й авторитетності, поступовому формуванню комфортного та функціонального єдиного мовно-інформаційного україномовного простору на всій території України та збільшенню чисельності україномовних громадян.
Зауваження і пропозиції до проєкту акта приймаються до 11 лютого 2023 року на електронну адресу: [email protected] у формі порівняльної таблиці із зазначенням змісту відповідного положення проєкту акта МКІП та формулювання пропозиції чи зауваження до нього з конкретними формулюваннями та обґрунтуванням.
Відповідальна особа за проведення консультацій щодо проєкту акта – державний експерт експертної групи з державної мови Директорату соціокультурного розвитку Федорак Захар Любомирович, 235 73 36.
Результати консультацій з громадськістю будуть розміщені на офіційному вебсайті МКІП.
- Проєкт акта “Про затвердження Державної цільової національно-культурної програми забезпечення всебічного розвитку і функціонуванняукраїнської мови як державної в усіх сферах суспільного життя на період до 2030 року”
- Додаток 2
- Звіт про результати проведення електронних консультацій з громадськістю щодо проєкту розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження Державної цільової національно-культурної програми забезпечення всебічного розвитку і функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя на період до 2030 року»