ОГОЛОШЕННЯ про проведення мистецького конкурсу з розроблення моделей інформаційних продуктів, у тому числі графічного характеру, для планування, організації та реалізації інформаційної кампанії щодо доступності соціальних послуг для внутрішньо переміщених осіб

З метою реалізації пункту 7 Плану заходів щодо забезпечення стратегічних комунікацій, інформаційної безпеки, заходів з європейської та євроатлантичної інтеграції на 2025 рік, затвердженого наказом Міністерства культури та стратегічних комунікацій України від 10 січня 2025 року № 14 та відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 7 квітня 2023 р. № 312-р «Про схвалення Стратегії державної політики щодо внутрішнього переміщення на період до 2025 року та затвердження операційного плану заходів з її реалізації у 2023-2025 роках», оголошується початок проведення мистецького конкурсу з розроблення моделей інформаційних продуктів, у тому числі графічного характеру, для планування, організації та реалізації інформаційної кампанії щодо доступності соціальних послуг для внутрішньо переміщених осіб.

З Положенням про організацію та проведення мистецьких конкурсів можна ознайомитись за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0475-20#Text%20.

Для участі у конкурсі творчі спілки, підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, а також інші суб’єкти господарювання (далі – учасник) подають Конкурсній комісії Міністерства культури та інформаційної політики з організації та проведення мистецьких конкурсів заявку на участь у друкованій та електронній формах за адресою та у строк, визначені в цьому оголошенні, із зазначенням контактних даних уповноваженої особи від учасника.

До заявки учасник додає документи згідно з переліком, наведеним у Додатку 1 до цього оголошення відповідно до Положення про організацію та проведення мистецьких конкурсів (УВАГА: назва кожного документа та його зміст повинні відповідати назві та поясненню додатка). Заявка з друкованою формою документів подається в 2-х екземплярах.

Кожен документ повинен бути завіреним підписантом.

Учасник несе персональну відповідальність за достовірність наданої інформації.

Документи, що подаються на конкурс, заповнюються українською мовою. У разі надання документів, складених іншою мовою, ніж українська, такі документи супроводжуються перекладом українською мовою. Тексти мають бути автентичними, визначальним є текст, викладений українською мовою.

З метою забезпечення відповідності поданих учасниками конкурсу документів вимогам Положення про організацію та проведення мистецьких конкурсів рекомендується заздалегідь надіслати пакет документів е-поштову скриньку [email protected] у вигляді архіву або посилання на файлообмінники, оскільки пропускна здатність е-пошти 5МБ.

Після відповіді-підтвердження отримання електронної заявки із документами, учасник за погодженням дати та часу подає друковану форму заявки із документами в 2-х екземплярах за адресою м. Київ вул. Івана Франка, 19, кабінет 018 у робочі години з 9:00 до 18:00 (погодження за допомогою [email protected]).

Кінцевий термін подачі заявок та документів на участь у конкурсі (в друкованій та електронній формах) 30 квітень 2025 року до 15:00.

Учасникові конкурсу видається довідка із зазначенням дати подання заявки.

У разі подання неповного пакету документів, або їх неналежного заповнення чи заповнення з поданням недостовірної інформації, або подання після закінчення встановленого строку, а також у разі, якщо проєкт не відповідає тематиці заходу щодо якого оголошено конкурс, учасник до конкурсу не допускається.

Орієнтовні строки проведення конкурсу:

І етап. Онлайн голосування за подані проєкти на офіційному вебсайті МКСК: 2 травня 2025 р.

Інформація про прийняті до участі в конкурсі проєкти розміщується на офіційному веб-сайті МКСК та відбувається онлайн голосування. Звертаємо увагу, що на веб-сайті розміщується текст, що наведений учасником у синопсисі (короткому описі) проєкту.

ІІ етап. Експертне оцінювання поданих проєктів пройде: 12 травня 2025 р.

ІІІ етап. Презентація учасниками проєктів: 14 травня 2025 р.

До участі у третьому етапі конкурсу допускаються проєкти, які за результатами оцінювання членами Комісії отримали середню оцінку не менше 3,5 бала.

Презентації учасниками проєктів (15-20 хв.), допущених до участі у ІІІ етапі, їхнє оцінювання та визначення переможця (переможців) відбудуться за адресою м. Київ, вул. Івана Франка, 19 (відеоконференція за допомогою сервісу Zoom).

У зв’язку з цим проєкти, що подаються до участі в конкурсі, повинні відповідати наступним вимогам:

1.Загальні характеристики:

  • Тип 1. Тематичні аудіовізуальні твори (відеоролики).
    • Тривалість: 15, 30, 45 сек., не менше 2 відеороликів;
    • Формат:
      • Роздільна здатність – не гірша за 1920 × 1080 (Full HD);
      • Формат файлів – .avi .mov .mp4.  /інші відеоформати  інші відеоформати (кожен із форматів надається у двох варіантах: з логотипом МКСК а також без логотипу);
    • Формат аудіо – mp3, 320 kb/s;
    • Мова: українська (за додатковим погодженням інша), наявність титрів та субтитрів (за додатковою вимогою).
  • Тип 2:  Борд.
    • Орієнтовні формати: 1.2х1.8 м.; 3х6 м., 2.32х3.14 м. (скрол), 1.2х1.8 (сіті-скрол; розмір видимого поля 1160х1710мм.) та інші (кожен із форматів надається у двох варіантах: з логотипом МКСК, а також без логотипу);
    • Орієнтовна кількість: не менше 5 макетів кожного формату.
    • Мова: українська (за додатковим погодженням інша), наявність титрів та субтитрів (за додатковою вимогою).
  • Тип 3:  Інформаційні матеріали:
    • Інфографіка для зрозумілого донесення інформації про соціальні послуги для ВПО, в тому числі номери «гарячих ліній» (не менше 5 інфографіки);
    • Серії постів для соціальних мереж з суспільно-важливою інформацією для ВПО (не менше 10 постів);
    • Мова: українська (за додатковим погодженням інша).

2. Ключовим інформаційної кампанії є створення доступних та зрозумілих
матеріалів для ВПО, в яких будуть детально описані їхні права та можливості, а
також порядок отримання соціальних послуг.

Інформаційні продукти повинні висвітлювати інформацію та відповідати на наступні питання, але не обмежувати ними:

  • Як отримати соціальні виплати та допомогу?
  • Кроки для оформлення тимчасового житла
  • Доступні медичні послуги для ВПО
  • Юридичні права ВПО та як їх захистити?
  • Що робити, якщо ви переселилися в нове місто: перші кроки
  • Як знайти допомогу для дітей ВПО?
  • Топ-5 питань, які найчастіше задають ВПО.

Важливим є забезпечення рівного доступу внутрішньо переміщених осіб
до соціальних послуг, що сприятиме їх інтеграції в нові громади та забезпечить
належну підтримку для вирішення життєво важливих питань.

3. Відповідність вимогам чинного законодавства, у тому числі щодо відсутності дискримінації за ознаками походження людини, її соціального і майнового стану, расової та національної приналежності, статі, освіти, політичних поглядів, ставлення до релігії, за мовними ознаками, родом і характером занять, місцем проживання тощо.

Взяти участь

Взяти участь у конкурсі
Гібридна війна спонукала українців забути про свою миролюбивість і готуватися до спротиву. Щоб захистити сім’ї і рідні міста, все більше людей записується на військові вишколи.

    Дякуємо за Ваш запит!
    Найближчим часом ми його опрацюємо та з Вами зв’яжемось