Відповідно до пункту 5 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті Міністерству культури та інформаційної політики для розвитку закладів загальнодержавного значення, в тому числі їх будівництва, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2022 р. № 91 (далі – Порядок), МКІП з метою формування переліку проектів робіт з реставрації, консервації, ремонту пам’яток культурної спадщини, у тому числі замків, інших фортифікаційних, оборонних, палацово-паркових комплексів, реконструкції, капітального ремонту, будівництва, благоустрою об’єктів культурного призначення та інших об’єктів державної форми власності, які будуть реалізовані в рамках програми «Велике будівництво», розроблення відповідної проектної документації (далі – проекти) та придбання основних засобів підприємствами, установами і організаціями (далі – заходи), що належать до сфери управління МКІП (далі– перелік закладів) оголошує прийом заявок.
Формування рекомендацій щодо включення до переліку закладів здійснюється комісією із складу представників МКІП. З метою формування комісією рекомендацій для включення до переліку закладів Порядком визначено пріоритетність.
Для участі у відборі проектів підприємства, установи та організації, що належать до сфери управління МКІП, подають:
- заявку на участь у відборі проектів відповідно до форми, що міститься в оголошенні про початок відбору;
- письмову згоду суб’єкта, в якого пам’ятка культурної спадщини/об’єкт будівництва перебуває на праві господарського відання чи на праві оперативного управління, на проведення робіт, зазначених у заявці;
- науково-проектну документацію на реставрацію, консервацію, ремонт пам’ятки культурної спадщини (за наявності);
- проектно-кошторисну документацію на будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт, благоустрій об’єкта будівництва (за наявності);
- копію охоронного договору на пам’ятку культурної спадщини;
- інформацію з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно;
- витяг з Державного реєстру нерухомих пам’яток України (для пам’яток культурної спадщини);
- лист органу охорони культурної спадщини про відсутність притягнення до відповідальності балансоутримувача за порушення законодавства у сфері охорони культурної спадщини (для пам’яток культурної спадщини);
- інформаційну довідку щодо соціальної і економічної ефективності реалізації проекту;
- інформаційну довідку про джерела фінансування відповідних робіт на об’єктах, зокрема у попередні роки (за наявності);
- документи, що підтверджують факт перебування об’єкта в аварійному стані (за наявності).
Разом з тим, у разі подання заявок на виділення бюджетних коштів на будівельні роботи на будівлях/ приміщеннях, які перебувають в аварійному та/ або в непридатному до нормальної експлуатації стані, просимо надавати кольорові фото, що підтверджують відповідний стан таких будівель/ приміщень.
У разі включення до заявки робіт з будівництва, реконструкції, реставрації, проведення капітального ремонту будівель/ приміщень і споруд необхідно обов’язково додати до листа скан-копію експертного звіту щодо розгляду проектної документації (у разі наявності).
Звертаємо увагу, що відповідно до вимог Порядку, виділення бюджетних коштів на реконструкцію, реставрацію, проведення капітального ремонту закладів здійснюється за умови наявності затвердженої в установленому порядку проектно-кошторисної/науково-проектної документації та інших документів, які є обов’язковими відповідно до вимог чинного законодавства.
Для участі у відборі заходів з придбання основних засобів підприємствами, установами і організаціями, що належать до сфери управління МКІП, подається заявка у довільній формі за підписом керівника з вказанням найменування основного засобу, кількості одиниць, ціни за одиницю та обґрунтування потреби у придбанні в поточному році.
Заявки подаються супровідним листом на електронну адресу: [email protected], у темі листа необхідно зазначити «подання заявки».
Заявки прийматимуться до 16 години 1 серпня 2023 року.