Оголошено прийом заявок на Національний конкурс «Благодійна Україна — 2023» — «Благодійність на захисті України»

Активне

Національний конкурс «Благодійна Україна» — щорічний конкурс, заснований Всеукраїнською благодійною організацією «Асоціація благодійників України» з метою розвитку ефективного соціально-орієнтованого благодійництва, меценатства та волонтерства в Україні шляхом публічного стимулювання кращих благодійників, меценатів та волонтерів, їхніх організацій та доброчинних практик.

Це єдиний чинний загальнонаціональний проект із відзначення благодійників та найефективніших благодійних ініціатив в українському суспільстві, який розпочав свою історію у 2007 році, а в форматі конкурсу «Благодійна Україна» — проводиться з 2012 року. 

У 2023-2024 рр. проходить 17 конкурс. За його підсумками кращих благодійників, волонтерів та меценатів країни, найефективніші доброчинні ініціативи відзначають унікальною нагородою — бурштиновим «Ангелом добра». «Ангел добра» — скульптура янгола з кераміки, із оздобленням з сонячного каміння бурштину, який легально видобувається «Асоціацію Бурштиновий світ» на родовищі у Рівненській області. Нагорода створена українськими майстрами — родиною Козаків.

Оргкомітет конкурсу приймає заповнені документи до 30 квітня 2024 року (включно).

Девіз цьогорічного конкурсу — «Благодійність на захисті України».

Метою конкурсу є всебічна підтримка волонтерського та благодійного руху України, визнання українського волонтерства як унікального явища сьогодення; сприяння розвитку благодійництва, як національної традиції, узагальнення і поширення інформації про кращі практики у сфері благодійництва.

Завданнями Конкурсу є: популяризація благодійництва та волонтерства, їхніх організацій та ефективних практик; відзначення кращих благодійників та волонтерів, їхніх організацій та ефективних практик, інших колективів та організацій, які реалізували значні благодійні проекти та акції в Україні протягом звітного року; інформування суспільства про кращі практики благодійності; популяризація та заохочення широкого кола громадян до благодійності та волонтерства, актуальність та суспільна значущість різнопланових реалізованих доброчинних проектів.

Цього року Оргкомітет Конкурсу визначив 27 конкурсних номінацій, за якими буде проводитись відбір. Заповнюючи заявку необхідно обрати одну, або декілька номінацій під які підпадає діяльність організації чи проєкт:

  1. Благодійність великого бізнесу;
  2. Благодійність середнього та малого бізнесу;
  3. Корпоративна благодійність;
  4. Колективне волонтерство;
  5. Всеукраїнська благодійність;
  6. Регіональна доброчинність;
  7. Місцева доброчинність;
  8. Доброчинність в охороні здоров’я;
  9. Доброчинність у освіті та науці;
  10. Доброчинність у культурі та мистецтві;
  11. Доброчинність у соціальній сфері;
  12. Доброчинність у сфері екології та охорони довкілля;
  13. Доброчинність у захисті України;
  14. Доброчинність неурядового сектору;
  15. «Добро починається з тебе»;
  16. «Молодіжні доброчинні ініціативи»;
  17. Доброчинна акція року;
  18. «Платформа добра»;
  19. «Інновації в доброчинній діяльності»
  20.  Благодійність іноземного бізнесу.
  21. «Синергія добра: ефективне партнерство».

Індивідуальні номінації:

  1. Благодійник року.
  2. Волонтер року.
  3. Менеджер року у сфері доброчинності (окрема заявка).

Спеціальні номінації:

  1. Народний доброчинець (онлайн голосування).
  2.  Медіа і доброчинність.
  3. Допомога з-за кордону.

Кожна конкурсна заява буде оцінена незалежною експертною радою, до складу якої входять експерти з різних галузей, запрошені Організатором до участі. Рішення експертної ради щодо визначення Переможців та лауреатів буде оголошено на офіційній урочистій церемонії, яка проведуть влітку 2024 року у Києві (місце та точна дата нагородження будуть повідомлені мейлами усім учасникам окремо).

Щороку в рамках національного конкурсу проходять і його регіональні етапи. Цьогоріч проведення регіональних конкурсів буде залежати від готовності наших регіональних партнерів організувати конкурс в певній області.

Проведенням, презентацією, популяризацією та обранням переможців конкурсу «Благодійна Україна» займаються керівні органи: Організаційний комітет, Наглядова рада, Національна експертна рада, Медіа-рада та Ділова рада. Наглядову раду очолює Анжеліка Рудницька – співачка, мисткиня, журналістка, волонтерка, громадська діячка. Інформаційний партнер: Ресурсний центр «Гурт». Генеральний партнер: Благодійний фонд «Благомай».

Організаційний комітет:

  • Олександр Максимчук – президент Асоціації благодійників України.
  • Голова Організаційного комітету;
  • Марина Антонова – віце-президентка Асоціації благодійників України, голова Правління МБФ «Україна 3000»;
  • Олександр Олійник – віце-президент Асоціації благодійників України, керівник аналітичного центру «БлагоУкраїна»;
  • Володимир Демчак – президент «Української торгово-промислова конфедерація», Голова правління БФ «Бібліофонд Ярослава Мудрого»;
  • Лариса Мудрак – віце-президентка Асоціації благодійників України, журналістка, громадська діячка, медіа-експертка і волонтерка;
  • Ольга Вієру – директорка Національний центр «Український Дім»;
  • Костянтин Голубятніков – співзасновник БФ «Благомай».

Додаткову інформацію про конкурс можна отримати на офіційному сайті.