Конкурс на посаду генерального директора Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності оголошений 20 липня 2021 року. Згідно з Законом України «Про культуру», керівники державних культурних інституцій призначаються на посаду за результатами конкурсу терміном на 5 років. Конкурс проводить Український інститут національної пам’яті, оскільки Національний музей Революції Гідності є установою у сфері управління інституту.
Відкритий відбір до конкурсної комісії представників експертного середовища, професійних об’єднань та громадських організацій у сфері культури є частиною процедури конкурсу. Усього комісія конкурсу складається з 9 членів. Громадське культурне середовище представлятимуть 3 члени комісії, обрані серед поданих заявок шляхом жеребкування. До Українського інституту національної пам’яті надійшло 45 заявок від кандидатів у члени комісії, які представляли 16 організацій. Відповідали процедурним вимогам 43 заявки від 15 організацій, що й взяли участь у жеребкуванні.
Процедура жеребкування кандидатів відбулася 11 серпня і транслювалося наживо на YouTube-каналі Українського інституту національної пам’яті.
У результаті жеребкування до складу комісії конкурсу обрали:
- Андрія Гуменюка, громадська організація «Навколо нас. ЮА»;
- Тетяну Волиненко, Національна спілка майстрів народного мистецтва України;
- Ганну Олійник, Центр досліджень визвольного руху.
Протокол рішення за результатами процедури жеребкування разом із детальнішою інформацією про обраних членів комісії буде оприлюднений на офіційному сайті Українського інституту національної пам’яті.
По троє членів до комісії конкурсу також делегують колектив Національного музею Революції Гідності та Український інститут національної пам’яті. Детальна інформація про це найближчим часом буде оприлюднена на сайті УІНП.
Нагадуємо, до 18 серпня 2021 року триває прийом заяв від кандидатів на посаду генерального директора Національного музею Революції Гідності. Після завершення прийому заяв конкурсна комісія приступить до їх розгляду та співбесід із кандидатами. Громадяни, зокрема журналісти, можуть бути присутні на засіданнях конкурсної комісії під час співбесід з кандидатами та презентацій ними проєктів програм розвитку Національного музею Революції Гідності на один і п’ять років.
З вимогами до кандидатів на посаду гендиректора Національного музею Революції Гідності можна ознайомитися за посиланням.
Конкурс повинен відбутися упродовж двох місяців з моменту його оголошення.
Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності створюється у просторі в центрі Києва, де у 2013-2014 роках розгорталися події Революції Гідності, щоб вшанувати та увічнити пам’ять про цю знакову сторінку сучасної української історії та її учасників. Водночас меморіально-музейний комплекс повинен стати платформою для утвердження цінностей громадянського суспільства, відкритим форумом для дискусій та поширення ідей гідності, незалежності, свободи, місцем зцілення від травм, завданих складною історією, сприяти активізації громадських ініціатив.
Український інститут національної пам’яті є центральним органом виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері відновлення та збереження національної пам’яті Українського народу.