«Почути і відчути»: У Національній філармонії відбудеться розмова про музику, емоції та їх вплив на ментальне здоров’я в часи війни

До Всесвітнього дня ментального здоров’я 10 жовтня у Національній філармонії України відбудеться унікальна подія, що поєднає музику, рефлексію та інновації — бесіда «Почути і відчути». 

Модераторкою заходу є музикознавиця Тетяна Новицька, яка допоможе розкрити роль емоцій у музиці та розповісти, як їх сприймали в різні епохи. Гості також зможуть насолодитися композиціями, які виконає піаніст Денис Кашуба.

Особливої уваги буде приділено взаємозв’язку музики та ментального здоров’я. Гостею події стане психотерапевтка платформи онлайн-психології «Pleso», яка дасть відповідь на питання, як музика впливає на психологічний стан людини, зокрема під час війни. Її доповідь буде ґрунтуватися на доказовій медицині.

Крім того, у рамках заходу буде представлений новітній проєкт відновлення ментального здоров’я військовослужбовців за допомогою новітніх технологій. Команда американського стартапу «Aspichi», що має українське коріння, працює над VR-платформою для інтерактивного стрімінгу 360-градусного просторового відео й аудіо у VR-шоломі. Спеціально для цього проєкту Київський камерний оркестр записав музику Моцарта, яку можна буде почути завдяки новому ресурсу.

Усі охочі на заході зможуть випробувати VR-програму «Luminify», яка використовує інтерактивні методи для підтримки емоційного стану, особливо у період війни. Ця програма допомагає справлятися з тривожними станами, депресією та посттравматичним стресом.