20 листопада об 11.00 в ІА “Укрінформ” відбудеться прес-конференція на тему: «Презентація медіакампанії «Літопис українського Донбасу» та 1-го відеоролика цього циклу «100 років з дня підняття українського прапора на Донбасі» (Зала 1).
«Літопис українського Донбасу» – інформаційно-просвітницька кампанія, яка розкриє мешканцям українського Донбасу та всій Україні невідомі або маловідомі сторінки нашої історії і розповість про видатних українських діячів – вихідців з цього регіону.
Організатор: аналітичний центр «Фабрика думки «Донбас» (за підтримки Міністерства інформаційної політики України).
Учасники: Еміне Джапарова , Перший заступник Міністра інформаційної політики України; Дмитро Ткаченко, радник Міністра інформаційної політики України та керівник аналітичного центру «Фабрика думки «Донбас»; Тарас Підгірняк, режисер медіакампанії «Літопис українського Донбасу», керівник продакшн-студії «ВиДиво»; Юрій Косенко, консультант проекту, дослідник та популяризатор УНР на Донбасі, керівник ГО «Українська ініціатива».
Коротко, 20 листопада 1917 року (за новим стилем) було проголошено Третій Універсал Української Центральної Ради. У Бахмуті, над будинком повітової земської управи (нині Бахмутський коледж транспортної інфраструктури), було піднято українські прапори – вперше на Донбасі над урядовою будівлею. Саме цим Універсалом було проголошено Українську Народну Республіку. Про це в Бахмут надійшло повідомлення телеграфом, а текст було опубліковано в пресі.
Довідково, визвольні змагання 1917 – 1921 років торкнулися усіх територій, де проживали українці, зокрема Кубані та Далекого Сходу.
Донбас також не залишився осторонь та подарував Україні багато знаних і незнаних героїв: видатних військових, політичних та культурних діячів.
Третім Універсалом територія Катеринославської губернії, до якої належали велика частина територій Донецької та Луганської областей, була проголошена територією Української Народної Республіки.
Одним із співавторів ІІІ та IV Універсалу Центральної Ради став Микита Шаповал – видатний політичний діяч, науковець, міністр УНР, вихідець з Бухмутщини (народився у с. Сріблянка. Нині це Артемівський район Донецької області).