Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

У Галереї протестного мистецтва Музею Майдану відкриється виставка військових замальовок Олександра Ком’яхова «На згадку про нас»

23 серпня о 12:00 в Галереї протестного мистецтва Музею Майдану відкриється виставка військових замальовок Олександра Ком’яхова «На згадку про нас». 

Близько півсотні графічних робіт автора демонструють швидкі ситуативні начерки — пейзажі війни, деталізовані елементи військового побуту, зруйновані окупантами будівлі… Однак найбільше уваги митець приділяє людям — воїнам, світ яких зараз звужений до виразного і чіткого: окопи, бліндажі, камуфляж, зброя тощо. Окремий невеликий блок у виставці — замальовки, зроблені під час експедицій з фіксації злочинів росіян проти культурної спадщини.

Назва виставки «На згадку про нас» відображає головну мотивацію у творенні цих малюнків: воїни охоче позують, сприяють у роботі, цінують мистецтво Олександра Ком’яхова, розуміючи, що це один із способів писання історії, збереження пам’яті. 

Свої роботи Сашко Ком’яхов створює у тонованій монохромній гаммі. Пояснює: щоб не відволікатися на підбір кольорів, фіксуючи головне. Однак іноді додає яскраві акценти, наприклад, стрічки українських військових — щоб посилити сенси.

Олександр Ком’яхов — український ілюстратор та автор мальованих історій із київської родини художників. Ілюстрував чимало книжок, підручників, створював малюнки для періодичних видань, працював у анімації, ігровій та кіноіндустрії. Засновник проєкту «Ukrainika», присвяченого популяризації нашої мілітарної історії, співзасновник освітньої спільноти «Ілюстрактор». На основі реальних подій художник створив графічний роман «ТАТО» про Революцію Гідності та шлях героя з Майдану на російсько-українську війну. Провідний художник Національного музею Революції Гідності, військовослужбовець ЗСУ.

Виставка триватиме з 23 серпня до 26 жовтня 2024 року за адресою: м. Київ, вул. Липська, 16, 1-й поверх.

Вхід вільний.

Якщо бажаєте взяти участь у відкритті виставки — зареєструйтеся за посиланням

Організатори: Національний музей Революції Гідності, Галерея протестного мистецтва Музею Майдану.

Додаткова інформація для ЗМІ: +38097 6023422 (Ксенія).

Галерея працює з вівторка до суботи — 11:00–18:00; неділя і понеділок — вихідні.