У Києві відбудеться презентація документального проєкту “Діагноз: Вільні” 

Часи Радянського Союзу були ерою репресій проти українського народу: заслання, тюрми, концтабори. Проте існувала, мабуть, найстрашніша форма покарання, про яку мало хто чув — каральна психіатрія. Її застосовували проти дисидентів у СРСР, проти тих, хто прагнув змін та хотів боротися за незалежність України.

У радянській Україні на території колишнього Дніпропетровська існувала психіатрична лікарня суворого режиму, куди запроторювали всіх «інакодумців» на примусове лікування. 

В’язнями цієї лікарні були українські вчені, письменники, борці за свободу. І саме про них Команда STRUM Studio у рамках програми «Створюй із Суспільним» підготувала проєкт «Діагноз: Вільні».

Через особисті історії шістьох дисидентів творці стрічки розкривають жорстокість каральної психіатрії. 

«Діагноз:Вільні» присвячений 30-річчю Незалежності України та покликаний показати, як радянська система знищувала українців. 

Вже 7 вересня у київському телецентрі «Олівець» відбудеться показ першої документальної стрічки проєкту. 

У передпоказі першого епізоду 7 вересня візьмуть участь автори ідеї, серед яких керівник проєкту Дар’я Твердохліб, а також експерти та спікери документального серіалу — громадські діячі, дисиденти та радянські політв’язні Степан Хмара та Йосиф Зісельс, правозахисник, дослідник каральної психіатрії у Нідерландах Роберт ван Ворен, очільник Галузевого архіву СБУ Андрій Когут. До показу та обговорень також приєднається генеральна продюсерка регіонального мовлення Суспільного Марія Фрей, продюсер UA: ДНІПРО Влад Зінкевич, представники Українського інституту національної пам’яті та ін.

Коли: 7 вересня, о 18:30
Де: м. Київ, телецентр «Олівець» (вул. Юрія Іллєнка, 42)