У театрі імені Лесі Українки відбудеться пресконференція щодо проведення театрального фестивалю «Мельпомена Таврії»

22 серпня о 14:00 в Національному академічному драматичному театрі імені Лесі Українки відбудеться пресконференція з нагоди проведення XXVI Міжнародного театрального фестивалю «Мельпомена Таврії», а також показів вистав-спільних проєктів Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Куліша та Миколаївського академічного художнього драматичного театру «Котигорошко проти вікінгів» і «Катерина» в Києві.

Спікери:

  • Олександр Книга, генеральний директор-художний керівник Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Куліша, президент Міжнародного театрального фестивалю «Мельпомени Таврії», народний артист України;
  • Анастасія Ларіна, програмна директорка ХХVI Міжнародного театрального фестивалю «Мельпомена Таврії».

МЕЛЬПОМЕНА ТАВРІЇ

XXVI Міжнародний театральний фестиваль «Мельпомена Таврії» відбудеться з 7 по 16 вересня у Херсоні та Миколаєві (сцени Миколаївського академічного художнього драматичного театру та  Миколаївського національного академічного українського театру драми та музичної комедії).

Театральна програма фестивалю включає 29 вистав, 6 з яких будуть показані в Херсоні та 22 – в Миколаєві, а також у польському місті Легниці пройде спеціальний показ від театру-друга фестивалю. 

Участь у «Мельпомені Таврії» візьмуть місцеві театри, театральні та творчі колективи з різних куточків України: Києва, Львова, Одеси, Луцька, Запоріжжя, Дніпра, Кривого Рогу, Мукачево і навіть з окупованого Маріуполя. Також в Херсоні й Миколаєві працюватимуть Літературна (в її межах відбудуться презентації книг та творчі перформанси) й Музична сцени та Освітня платформа (у її межах відбудеться зустріч з американським драматургом Доном Нігро та давнім другом фестивалю, білоруським драматургом, який нині проживає у США, Андрієм Курейчиком).

Закриють фестиваль вистави в Києві у понеділок, 16 вересня, у Національному академічному драматичному театрі ім. І. Франка:

КОТИГОРОШКО ПРОТИ ВІКІНГІВ

Об 11:00 буде показ мюзиклу для сімейного перегляду «Котигорошко проти вікінгів» за п’єсою А. Мовчан автора ідеї, режисера з.д.м.У. С. Павлюка, композитора з.д.м.У. О. Пономарьова. Тривалість: 75 хв.

«Котигорошко проти вікінгів» – історія звичайного хлопчика, який не вирізняється фізичною силою, проте має напрочуд добре серце, міцний дух і врешті стає справжнім героєм. Після нападу вікінгів на село у західній частині сучасної території України, Котигорошко лишається єдиною надією на порятунок коханої Зоряни, сестер Волемири, Ладомири, Тихомири, матерів та інших жінок. Тому, дізнавшись про своє призначення, він кує булаву, бере кілька корисних уроків у волхвині Ведани та вирушає на пошуки ярла Сіроборода. Дорогою зустрічає майбутніх бойових побратимів: на півночі – лісоруба Вернидуба, сході – шахтаря Вернигору, півдні – пастуха Крутивуса. Об’єднавшись, хлопці долають всі перешкоди та перемагають зло.

Деталі щодо вистави 

КАТЕРИНА

О 19:00 відбудеться показ пластичної драми «Катерина» за Т. Шевченком реж. з.д.м.У. С. Павлюка. Тривалість: 80 хв.

«Катерина» – це відома всім поема Тараса Шевченка в інсценізації Сергія Павлюка. Історія про українку, яка попри застереження закохалась у російського військового. Москаль вирушив у похід, пообіцяв повернутися, та, як і варто було очікувати від східного сусіда, не стримав свого слова. І поки він грабував, ґвалтував та вбивав, Катерина народила сина й стала чужинкою в рідному селі та батьківській хаті…Це історія кохання, очікування, зневаги, вигнання, поневіряння, розчарування та смерті… Колоритні українські звичаї й обряди, ставлення до жінки-покритки, недоля дитини, яка не має батьків. У виставі розкривається зневага росіян до українців крізь віки: з часів Кобзаря та до нашого часу.

Деталі щодо вистави