13 грудня в Україні стартує перший Національний тиждень читання, організований Українським інститутом книги та Міністерством культури та інформаційної політики.
Його мета — залучити українців до читання, купівлі та дарування книжок, відвідування бібліотек, а також привернути увагу до українського книговидання та літератури, підтримати видавництва, книгарні та бібліотеки. Звернути увагу на чинники, що допомагають українцям читати, і проєкти, які роблять книжку ближчою до кожного українця.
Так, протягом тижня, з 13 до 19 грудня, понад 100 українських видавництв, книгарень та бібліотек під спільною айдентикою акції будуть здійснювати активності різного формату — від інформаційного до комерційного, — аби закликати українців до придбання українських книжок і знайти свою книжку, автора і формат читання.
В рамках першого Національного тижня читання заплановано:
13 грудня 13.30 — ІА «Укрінформ»:
Презентація результатів дослідження читання в Україні, здійсненого компанією «Градус» за участі Міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка, засновниці і директорки компанії «Gradus Research Company» Євгенії Близнюк, директорки Українського інституту книги Олександри Коваль, заступника виконавчого директора від України у Міжнародному валютному фонді Владислава Рашкована.
14 грудня 12.00 — Верховна Рада, кулуари 3 поверху:
Книжкова виставка у Верховній Раді до 30-річчя Незалежності України. Відкриття за участі міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка, директорки Українського інституту книги Олександра Коваль.
15 грудня 19.00 — Youtube-канал Українського інституту книги: https://www.youtube.com/channel/UCvMFlpDTKRm7LaRCZopGWtg
Прем’єра вистави театру «ГаРмИдЕр» (Луцьк) «Я — Леся» в межах проєкту Мандрівний літературно-мистецький фестиваль «Подорож із Лесею до моря», ініційованого Українським інститутом книги.
16 грудня — сайт УІК:
Річниця проекту «365 казок на ніч» з презентацією останнього на цей рік блоку казок — «Супергерої» (гіперпосилання на відео на Ютуб-каналі УІК).
17 грудня 13:30-14:30 — Верховна Рада, кулуари 3 поверху:
Зустріч з істориком Ярославом Грицаком: «Подолати минуле: історія України для реформаторів»
#Живі Письменники: третій сезонщорічного інтерактивного інформаційно-просвітницького проєкту #ЖивіПисьменники, доступний за посиланням. У проєкті #ЖивіПисьменникипредставлений широкий набір інструментів для вдумливого читання з дітьми та роботи з текстом.
«365 казок на ніч»: 80 аудіоказок з відеоілюстраціями на каналі УІК в Ютубі та в додатку Мegogo Audio. У 2021 році до книжок Різдвяної теми додалися три блоки по 20 казок на такі теми, як “Природа”, “Знання” та “Супергерої”.
Програма підтримки перекладів української літератури іноземними мовами 2021: понад 60 книг з 27 країн, перекладених на 23 мови (для порівняння: у 2020-му видано переклади 53 українських книжок). Серед них — твори Григорія Сковороди, Юрія Винничука, Андрія Кокотюхи, Софії Андрухович та інших. Найбільше книг вийшло болгарською мовою (12), німецькою і польською (по 8), македонською (6), англійською (5). Найбільшим накладом — 6000 шт. (“Війна, що змінила Рондо”, США). Огляд українських перекладів за кордоном за 2013–2020 роки: https://book-institute.org.ua/uk/news/kategoriya-2/uik-publiku-oglyad-ukra-nskih-perekladiv-za-kordonom-za-2013-2020-roki
Деталі на сайті УІК: https://book-institute.org.ua/uk/news/kategoriya-2/v-ukra-ni-startu-pershiy-nacionalniy-tizhden-chitannya