30 липня о 14.00 в Миколаївській церкві із Чернігівської області (експозиція “Полісся”) в Національному музеї народної архітектури та побуту України відкриється виставка «ВАСИЛЬКІВСЬКА МАЙОЛІКА. СВІТЛО ВІДРОДЖЕННЯ». Вона присвячена феномену виробів Васильківського майолікового заводу другої половини ХХ сторіччя. Виставку можна відвідати з 30 липня до 1 вересня 2023 року.
У 2023 році виповнюється 70 років, як на заводі було відкрито нову сторінку в історії кераміки України. В 1953 році на заводі було зібрано колектив художників і технологів, які започаткували новітні бренди для всього гончарного промислу.
Виставка показує, які підсвідомі образотворчі коди вплинули на розвиток української естетики, що формують сучасний український стиль.
Подія доводить, що значимість народного мистецтва неможливо переоцінити і саме глиняний посуд в традиційній культурі українців є найголовнішим і найдавнішим образотворчим кодом української естетики.
Експозиція розкриває таємниці загадкових візерунків українських мисок і тарілок.
Кожен відвідувач усвідомить, що прості і довершені форми української кераміки увібрали в себе позачасову і позапросторову сутність нашої культури, яку потрібно вивчати через синтез наук: етнології, історії, антропології, соціології, культурології, керамології та квантової фізики.
Українське гончарне мистецтво має тисячолітнє коріння. Це коріння сягає часів трипільської доби, прописано в нашій генетичній пам’яті і є вагомою складовою українського культурного всесвіту. А багатовікові традиції не втрачають своєї ролі і набувають особливої ваги саме в часи найтяжчих випробувань в історії українського народу.