«Zeмля: неймовірна Україна»: в Києві розпочинається культурний проєкт у форматі виставки-досвіду

Проєкт приурочено до 30-річчя Незалежності України

З 18 по 25 листопада 2021 року на території ВДНГ відбудеться виставка-досвід «Zeмля: неймовірна Україна». Проєкт реалізують Міністерство культури та інформаційної політики України, Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти та агенція Postmen. 

Виставка-досвід продемонструє особливості української землі. Архітектура експозиції складається з пересувних модулів-контейнерів та включатиме 5 тематичних блоків: “Бачити”, “Смакувати”, “Вдихати”, “Відчувати”, “Чути”.  Виставковий проєкт покликаний звернути увагу українців на те, що у них буквально під ногами щодня. Те щоденне, що насправді є неймовірним.

«Уявити всю різноманітність України – неможливо. Але цей проєкт – чудова спроба зовсім по-іншому побачити нашу країну. Це ніби подорож крізь час, при цьому ефект присутності буде максимальним. «Zeмля: неймовірна Україна» охоплює всі органи чуття і навіть більше. Виставка пропонує оригінальний формат для ознайомлення не тільки зі своєю історією. Навіть якщо вам здається, що ви вже знаєте все до деталей, тут буде чим здивувати», – коментує Олександр Ткаченко, міністр культури та інформаційної політики.

Кожен із тематичних блоків дає можливість переосмислити сенси та образи землі, їхнє значення у житті українців. Відвідувачі виставки дізнаються про межі української землі в історичній перспективі та відчують її запахи. Побачать плоди нашої землі, зображені на картинах великих українських митців, та зможуть нанести їх технікою шовкодруку на власну футболку, шопери чи інший текстильний виріб. Безпечно взаємодіятимуть з інструментами та знаряддями праці різних регіонів та епох, а також матимуть можливість помедитувати, споглядаючи відеоінсталяцію з водою.  

“Цей проєкт – спроба осмислення “Землі” як однієї з визначальних складових української ідентичності. Відходячи від канонічних традиційних конотацій, куратори пропонують в інший спосіб поглянути, замислитись та відчути, чим є земля для українця – джерелом життя, територією, корінням, межею, чи, зрештою, майбутнім? Через мистецькі проєкти ми ініціюємо цей діалог, але не для фіксації єдиної правильної відповіді, а для пошуку порозуміння і єдності”, – зазначає Галина Григоренко, голова Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти.

Крім тематичних блоків, на виставці працюватиме зона “Просвіта-лаунж”, де можна прослухати та завантажити подкасти від експертів. Також для відвідувачів будуть організовані екскурсії від керівника проєкту Ярослава Ведмідя та куратора Євгенія Стасіневича. 

“Це можливість пережити небувалу емоційну та інтелектуальну пригоду, під час якої є шанс краще осягнути засновки, які нас формують віддавна і дотепер. Осягнути їхню небанальність. Ідеться про захопливе і потрібне, цікаве та важливе: сильна комбінація, яку нечасто можна зустріти в одному місці. У нас на виставці буде саме так”на запитання, чому варто відвідати виставку-досвід, відповідає Євгеній Стасіневич, куратор проєкту, літературний критик.

Наприкінці експозиції, глядачі матимуть можливість отримати «живий» квиток, що містить у собі зерна, які можна буде проростити на території виставкового простору або у себе вдома.

«У величезній кількості культурних артефактів ідея землі відображена дуже драматично. Часто земля — це те, що надломлює людей, нівечить їх своєю вагою. З іншого боку, саме вона довго була і все ще є чи не найбільшою цінністю для українця. 

Але — чи є вона найбільшою радістю? Чи ж навпаки — силою, що поневолює? А може, і тим, і тим одразу? І підтримкою, і випробуванням? Виставкою ми хочемо просвітити та прояснити ці сенси, змінити відчуття і розуміння землі: того, що значною мірою і робить нас — нами», – зазначає Ярослав Ведмідь, керівник проєкту, СЕО агенції Postmen. 

На відкритті події, 18 листопада 2021 року о 19:00, для всіх охочих відбудеться кінопоказ фільму “Земля” Олександра Довженка у музичному супроводі гурту Zapaska. 

Виставка проходитиме з дотриманням всіх карантинних обмежень: вхід за наявністю сертифікату про проходження повного курсу вакцинації або за результатами негативного ПЦР-тесту. 

Проєкт триватиме з 18 по 25 листопада 2021 року.

Розклад роботи:

  • будні – з 12:00 по 21:00,
  • вихідні – 20 та 21 листопада – з 10:00 по 21:00.

ВДНГ, за першим павільйоном.
Вхід безкоштовний.