Інформаційна політика та безпека

Воєнні злочини проти українських журналістів і медіа

МКСК забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері медіа, інформаційній та видавничій сфері.

У контексті війни проти України, систематичні злочини проти журналістів і медіа, вчинені Росією, становлять серйозну загрозу для свободи слова та інформаційної безпеки. Інститут масової інформації відстежує та фіксує факти про злочини Росії щодо журналістів і медіа з моменту нападу на Україну 24 лютого 2022 року. Усього загинули 92 українські та іноземні журналісти, з них 12 під час виконання професійних обов’язків.

Журналісти, які сьогодні працюють в Україні, – це не лише автори унікальних новин, важливих розслідувань та репортажів, а й люди, які глибоко знаються на відповідній тематиці та працюють в екстремальних, небезпечних умовах. Разом із нашими захисниками України вони їздять у броні, потрапляють під обстріли, ризикуючи життям і здоров’ям. Все для того, щоб зробити унікальні кадри та фото, які не лише розкажуть Україні та світу всю правду про війну, а й стануть неспростовним доказом злочинів окупантів та подвигу українських героїв.
Для Міністерства культури та стратегічних комунікацій захист журналістів є пріоритетом, і ми будемо відстежувати кожний злочин.

Ці злочини не лише свідчать про зростаючу агресію проти медіа, але й несуть з собою глибокі соціально-політичні наслідки, серйозно підриваючи демократичні цінності і права людини.