Цифрова трансформація та захист інформаційного простору: представники МКСК та ЮНЕСКО обговорили нові ініціативи

17 березня заступник Міністра культури та стратегічних комунікацій України з питань європейської інтеграції Андрій Наджос та заступниця міністра культури та стратегічних комунікацій України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Анастасія Бондар провели зустріч з директором відділу цифрової інклюзії та політики і цифрової трансформації Сектору комунікації та інформації ЮНЕСКО Гільєрме Канела та керівницею проєктів Сектору комунікації та інформації Представництва ЮНЕСКО в Україні Терезою Чорбахер. 

Сторони обговорили питання підтримки місцевих медіа, боротьби з дезінформацією, технології Deep Fake та ШІ, регулювання медіа та Інтернету, а також оцифрування культурної спадщини в Україні.

Андрій Наджос підкреслив важливість підтримки місцевих медіа на прифронтових територіях та необхідність співпраці з ЮНЕСКО та ЄС для розв’язання цих проблем. 

«В умовах війни в Україні перед медіа постають числені труднощі. Важливо знайти нові джерела підтримки після призупинення американських проєктів, що сильно вплинуло на медіа в зонах конфлікту. Це загрожує стабільності медіасередовища та безпеці в країні», — зазначив заступник міністра культури та стратегічних комунікацій України з питань європейської інтеграції.

Крім того, він подякував ЮНЕСКО за співпрацю в таких великих проєктах, як «Coronavirus Facts» та «Social Media for Peace», і запросив долучитися до участі в Kyiv Stratcom Forum.

Анастасія Бондар подякувала ЮНЕСКО за підтримку та наголосила на важливості розуміння стандартів регіональними адміністраціями для ефективної роботи з медіа та інформацією.

«Для успіху проєктів необхідно забезпечити регіональні адміністрації знаннями та розумінням стандартів і стратегічних напрямків. Це дозволить синхронізувати зусилля на місцях і сприятиме ефективній взаємодії», – зазначила вона.

Своєю чергою директор відділу цифрової інклюзії та політики ЮНЕСКО Гільєрме Канела та керівниця проєктів Представництва ЮНЕСКО в Україні Тереза Чорбахер розповіли про програми допомоги Україні та висловили готовність долучатися до нових ініціатив і розширювати співпрацю.

Вас може зацікавити

Виставка «Наша Перемога» до 80-ої річниці завершення Другої світової війни є нагадуванням про внесок України у мир в Європі

Фінляндія та Україна мають спільне розуміння ідентичності як протидії агресії та пропаганді, — Микола Точицький в інтерв’ю Ilta-Sanomat