Державна підтримка книговидавців та промоції читання: програми «єКнига» та кешбек на українські книги

29 жовтня пройшла зустріч Першої віцепрем’єр-міністерки — Міністерки економіки Юлії Свириденко та Міністра культури та стратегічних комунікацій Миколи Точицького з вітчизняними книговидавцями. 

Фото Мінекономіки

Учасники обговорили нові важливі ініціативи з боку держави, покликані підтримати книговидавничу галузь та промоцію читання. Зокрема йдеться про програми «єКнига», «Національний кешбек» та «єПідтримка», ініційовану Президентом України Володимиром Зеленським, в рамках якої українці зможуть отримати 1000 грн та витратити її в тому числі на придбання книг.

«Книговидавнича галузь сильно постраждала від початку війни. Знищення друкарень, наприклад, харківського “Фактор-Друку”, втрата потужностей через тимчасову окупацію, брак доступу до фінансування. Тому Уряд сьогодні має низку ініціатив для розвитку української книги», — зазначила Юлія Свириденко. 

«єКнига» — один із ключових проєктів МКСК, що надає 18-річним громадянам державну допомогу, а це 908 гривень, для придбання книжок. 

«Це реальний шанс розширити доступ молоді до сучасної літератури та підтримати їхню зацікавленість у читанні. Зараз проєкт перебуває на етапі правової експертизи, і ми маємо всі підстави очікувати його швидкого запуску», — прокоментував Микола Точицький.

Міністр додав, що на реалізацію програми «єКнига» у 2024 році в Державному бюджеті України передбачено фінансування в розмірі 172,5 млн грн. Це дозволить українським видавцям продати близько 1,5 мільйона книжок. 

«Крім того, ми розширили дію програми «Зроблено в Україні», яка тепер включає книжкову продукцію. Українці, купуючи книжки, отримують 10 % кешбеку. Це стимул для покупки саме вітчизняних видань, що додатково підтримуватиме наш книговидавничий бізнес», — підкреслив очільник МКСК.

Кешбек вже діє на книги від таких видавництв як «Ранок», Yakaboo, «Книголав», «Основа», «Фоліо», «Моя книжкова полиця», «Нора-Друк», «КСД» тощо.

У рамках робочої зустрічі також говорили про виклики в діяльності книговидавництв в умовах воєнного стану. Серед іншого Микола Точицький наголосив на необхідності збереження бронювання для фахівців цієї галузі.

Вас може зацікавити

Україна отримала два сертифікати за включення українських традицій до Списків нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО

Україна отримала два сертифікати за включення українських традицій до Списків нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО

Росія продовжує вбивати українських митців

Росія продовжує вбивати українських митців