Держкомтелерадіо запобігає розповсюдженню російської видавничої продукції

Держкомтелерадіо проводить моніторинг українського сегменту мережі Інтернет з метою виявлення на вітчизняному книжковому ринку видань, що були виготовлені та/або випущені видавництвами країни-агресора та республіки білорусь, розповсюдження яких заборонено в Україні згідно зі статтею 281 Закону України «Про видавничу справу».

Загалом з квітня 2024 року завдяки вжитим заходам Держкомтелерадіо припинено розповсюдження 7,7 тис. найменувань видавничої продукції, незаконно розміщеної продавцями на інформаційних ресурсах Prom.ua та ROZETKA.UA.

Так, для прикладу, у березні за підсумками моніторингу встановлено факти незаконного розміщення українськими інтернет-магазинами «НОВА КНИГА» та «Your book» на маркетплейсі Prom.ua та на створених на платформі Prom.ua вебсайтах комерційних пропозицій щодо продажу 169 найменувань видавничої продукції, пов’язаної з російською федерацією та республікою білорусь.

Водночас встановлено факти протиправного розміщення інтернет-магазинами «DinaShop», «Fairy tale» та «Wbooks» на маркетплейсі ROZETKA.UA понад 200 найменувань видавничої продукції походженням з держави-агресора та республіки білорусь.

Завдяки налагодженій співпраці з адміністраціями маркетплейсів Prom.ua та ROZETKA.UA заборонену до розповсюдження видавничу продукцію було видалено, а продавців попереджено про передбачену законом відповідальність за провадження неправомірної діяльності у видавничій справі. 

Зусиллями Держкомтелерадіо припинено розповсюдження інтернет-магазинами «Balka-book», «DREAMBOOK», «mybook.biz.ua», «Книжковий дім», «Bizlit», «Knigovo», «Goodbooks» та «Book Tower» дитячої літератури авторства громадянина рф Андрія Усачова, який є головою «опікунської ради російської державної дитячої бібліотеки». З 2014 року й дотепер він неодноразово за рахунок фонду російського диктатора проводив систематичну «виховну» роботу з примусово вивезеними з тимчасово окупованих територій українськими дітьми, а також приїздив з цією метою на тимчасово окуповані території Луганської та Донецької областей.

Також у березні припинено незаконну діяльність щодо реалізації російської видавничої продукції стаціонарною книгарнею «Ера Водолія» у Києві.

Крім того, завдяки постійному моніторингу видавничої сфери держави-агресора, республіки білорусь та тимчасово окупованої території України Держкомтелерадіо виявляє факти випуску у світ антиукраїнської видавничої продукції. За результатами моніторингу ведеться Перелік книжкових видань, зміст яких спрямований на ліквідацію незалежності України, пропаганду насильства, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини. На сьогодні у ньому міститься інформація про 566 пропагандистських видань, п’ятеро з яких були внесені до Переліку упродовж березня.

Вас може зацікавити

«Журналісти мають значення»: відбулося п’яте засідання Координаційного комітету з реалізації кампанії Ради Європи в Україні

«Журналісти мають значення»: відбулося п’яте засідання Координаційного комітету з реалізації кампанії Ради Європи в Україні

В МКСК обговорили спільні зусилля з «Репортерами без кордонів» щодо захисту журналістів та боротьби з дезінформацією 

В МКСК обговорили спільні зусилля з «Репортерами без кордонів» щодо захисту журналістів та боротьби з дезінформацією