Дніпропетровщина долучиться до розробки сучасних моделей культурних послуг у громадах

У Дніпрі під час круглого столу «Децентралізація у сфері культури», що ініціював Офіс підтримки відновлення при МКСК, обговорили зміни підходів до управління сферою культури у громадах. 

«Ми маємо відходити від формального підходу до надання культурних послуг та спільними зусиллями змінити застарілі нормативи, які гальмують розвиток закладів відповідно часу. “Центр культурних послуг” як інструмент обʼєднання громади навколо культури та розвитку творчого потенціалу її мешканців у певних регіонах вже довів свою ефективність. Держава готова сприяти у створенні подібних центрів, адже зацікавлена у наскрізному розвитку сектору культури», — наголосила Директорка Департаменту відновлення та культурної реінтеграції де окупованих територій МКСК Діана Трима

Учасники круглого столу поділилися особистим досвідом децентралізації культури та підкреслили, що збалансовані важелі розподілу сфер впливу між центральною, регіональною та міською гілками влади рухатимуть культуру в громадах до перетворень.

Керівник Офісу підтримки відновлення при МКСК Дмитро Турчак презентував результати всеукраїнського дослідження, яке показало готовність громад впроваджувати нові форми культурних послуг. Він також закликав громади долучатися до оновлення законодавства та не боятися змін.  

Дніпропетровщина має досвід проєктування та впровадження поліфункціональних культурних центрів та готова співпрацювати з державою щодо напрацювання та впровадження політик децентралізації у сфері культури. Зокрема, Дніпропетровська центральна міська бібліотека успішно обʼєднала в єдиний простір декілька бібліотек та відкрила у своїх стінах Бібліотеку української діаспори ім. Джона Маккейна, де зібрано майже 5000 примірників рідкісної літератури, що переважно була заборонена в СРСР і має надважливу історичну цінність. 

У Дніпрі представники Міністерства зустрілися із заступницею Голови ОВА Іриною Грицай та обговорили ключові потреби сфери культури на Дніпропетровщині, зокрема й щодо відновлення. 

Під час робочого візиту вони також відвідали Дніпропетровську філармонію ім. Когана та Дніпровський національний академічний український музично-драматичний театр ім. Т. Шевченка. Нагадаємо, за результатами міжнародної конференції «Шлях до відновлення культурного сектору України» Вільнюське самоврядування перерахувало 300 тисяч євро на будівництво арт-сховища в цьому театрі. 

Офіс підтримки відновлення при Міністерстві культури та стратегічних комунікацій створено у партнерстві з ЮНЕСКО за фінансової підтримки Японії. Проєкт імплементує Громадська спілка «Фонд підтримки реформ в Україні».

Вас може зацікавити

Громади та міста дружні для людей: Національна опера України отримала рекомендації щодо впровадження безбарʼєрності 

Громади та міста дружні для людей: Національна опера України отримала рекомендації щодо впровадження безбарʼєрності 

Європейський Парламент готовий посилити співпрацю у реалізації проєктів у сфері культури

Європейський Парламент готовий посилити співпрацю у реалізації проєктів у сфері культури