До річниці повномасштабного вторгнення росії в Україну в Львівській національній опері відбувся концерт-реквієм «Памʼяті нескорених»

22 лютого напередодні річниці повномасштабного вторгнення росії в Україну в Львівському національному академічному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької відбувся концерт-реквієм «Памʼяті нескорених». Митці та гості вшанували пам’ять полеглих воїнів й усіх жертв російської агресії. 

Переглянути фотоальбом

Переглянути відео

«Від імені Міністерства культури та інформаційної політики та від себе особисто я рада вітати всіх на цьому заході, який не є радісним. Це проєкт, який присвячений жертвам девятирічної війни й річниці повномасштабного вторгнення на територію нашої держави. Надзвичайно важливо те, що всесвітньо визнані митці приїздять в Україну, підтримуючи наш культурний фронт. Наші митці не припиняли творчої діяльності від 24 лютого минулого року. Навіть у бомбосховищах, підвалах, на станціях метро ми продовжували долучатися до мистецтва, таким чином відстоюючи своє право мати власну культуру — те, власне, проти чого і ведеться ця війна, проти нашої ідентичності, проти нашого права мати власний голос, мову, історію й культуру. Я думаю, що ця подія допоможе нам пережити всі емоції, через які ми зможемо відчути полегшення та певне єднання. Зараз надзвичайно важливо не припиняти боротися, не зупинятися, адже у нас попереду ще велика боротьба й велика Перемога», — сказала Галина Григоренко, заступниця Міністра культури  та інформаційної політики України. 

Концерт-реквієм відбувся за участі солістів, хору та оркестру Львівської національної опери. В їхньому виконанні прозвучав «Реквієм» Джузеппе Верді — одна з найдраматичніших композицій світової класики, сповнена лірики, болю та віри. Солювали знані оперні співаки: Софія Соловій — сопрано,  Анастасія Поліщук — мецо-сопрано, Максим Ворочек — тенор, Тарас Бережанський — бас. Хормейстер — Вадим Яценко.

Також прозвучав твір української композиторки Вікторії Польової «Буча. Lacrimosa», написаний у пам’ять безневинних жертв, що трагічно загинули від рук російських окупантів у Бучі. Соло на скрипці у композиції виконав відомий скрипаль, заслужений артист України Марко Комонько.

Вперше у Львові за диригентським пультом всесвітньо відома диригентка Кері-Лінн Вілсон – канадійка українського походження, яка цьогоріч дебютувала на сцені нью-йоркської Метрополітен-опера.

Саме під її орудою влітку 2022-го відбувся світовий тур «Ukrainian Freedom Orchestra», під час якого українські музиканти виступили у найбільших містах Європи та Америки. 

Подія ініційована Міністерством культури та інформаційної політики України та Львівською національною оперою.

Цього ж дня швейцарський митець Геррі Хофштеттер підсвітив будівлю Львівської національної опери проєкціями з українськими символами незламності, аби вшанувати пам’ять жертв російської агресії.

Запис концерту, який підготує «Радіо Культура, передадуть до Європейської мовної спілки для трансляції європейськими радіостанціями. В ефірі «Радіо Культура» запис концерту прозвучить 24 лютого.

Вас може зацікавити

Україна стала першою країною, де буде застосовано механізм «спеціального моніторингу» ЮНЕСКО

Україна стала першою країною, де буде застосовано механізм «спеціального моніторингу» ЮНЕСКО

Україна повноцінно інтегрується до європейського культурного простору

Україна повноцінно інтегрується до європейського культурного простору