Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

«Донька»: на Варшавському кінофестивалі відбудеться світова премʼєра українського  фільму режисера Єгора Олесов про події на Київщині в перші дні великої війни

Варшавський міжнародний кінофестиваль оголосив свою офіційну програму. До програми було відібрано фільми з різних країн світу, серед яких і українська стрічка «Донька», для якої показ на кінофестивалі стане світовою премʼєрою.

«Донька» — це режисерський дебют Єгора Олесова, відомого українського продюсера, що працював над фільмами «Мавка. Лісова пісня», «Захар Беркут», «Ціна Правди» та ін. Ця стрічка є першим українським фільмом, знятим за технологією одного кадру, що ставить її в один ряд із такими світовими шедеврами, як «1917» Сема Мендеса та «Бёрдмен» Алехандро Гонсалеса Іньярріту.

Сюжет розповідає про події у лютому 2022 року, де під час початку російського вторгнення сімнадцятирічна Ольга, яка має вади слуху, разом із родиною опиняється в пастці у своєму будинку на Київщині, захопленому російськими солдатами. Вони змушені боротися за життя, а Ольга має зробити майже неможливе, щоб врятувати себе та близьких.

«Цей фільм — про тишу, яка може бути голосніше за вибухи та постріли. Про незламність людського духу навіть у найтемніші моменти. Фільм свідомо знятий одним кадром, що дає можливість створити своєрідний імерсивний досвід та занурити глядача в історію та місце подій, відображаючи невблаганність війни, де кожна секунда може стати вирішальною. Героїня нашої історії, — символ кожної дитини, яка втратила свій світ через війну, але не втратила надії. Через її шлях ми показуємо, як війна не тільки руйнує життя, а й випробовує наше серце», — розповів Єгор Олесов.

Фільм створено компанією United Heroes, продюсерами виступили Єгор Олесов та Ольга Максюк. Саундтрек до фільму створив італійський композитор — Даріо Веро, за участі відомої американської віолончелістки Тіна Гуо. Ролі у фільмі виконали Ліза Козлова, Ахтем Сеітаблаєв, Анастасія Карпенко, Мирон Шувалов та інші українські актори. Прокат в Україні заплановано на 2025 рік.

Вас може зацікавити

Культурне розмаїття національних меншин є частиною нематеріальної культурної спадщини України і має бути захищене, — МКСК

Культурне розмаїття національних меншин є частиною нематеріальної культурної спадщини України і має бути захищене, — МКСК

Держмистецтв оголошує конкурс на здобуття премії імені Катерини Білокур у 2024 році

Держмистецтв оголошує конкурс на здобуття премії імені Катерини Білокур у 2024 році