Другий день «Kyiv StratCom Forum 2025: Інформаційна стійкість України в умовах глобальних змін» присвятили ключовим аспектам стратегічних комунікацій, протидії дезінформації та посиленню інформаційної безпеки в умовах війни.

Ранкова дискусія розпочалася з Марафону «гарячих» тем. Учасники проаналізували міжнародну реакцію на санкційну політику щодо країни-агресора, окреслили сучасні інформаційні загрози та дезінформаційні кампанії.

Під час другої панелі «Майбутнє Росії: деколонізація, деімперіалізація, рефедералізація» експерти дискутували про можливі сценарії трансформації країни-агресора після війни. Спікери наголосили на важливості деколоніального підходу, руйнування імперських міфів і пошуку нових форм політичного устрою.

В межах дискусійної панелі «Історія як зброя» її учасники обговорили використання історичної пам’яті як інструмента пропаганди. Голова Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики та депутат делегації в ПАРЄ Микита Потураєв розповів, як російський «культ перемоги» використовується для виправдання агресії, виключення України з історії Другої світової та формування антиукраїнського наративу в Європі.

Панель «Розбудова інформаційної стійкості» присвятили концепції загальносуспільного підходу до протидії дезінформації. Учасники зосередилися на важливості медіаосвіти, тісної взаємодії держави з громадянським суспільством, та впровадженні гнучких адаптивних стратегій.

Протягом двох днів учасники Kyiv StratCom Forum 2025 обговорювали успішні та цікаві українські комунікаційні кейси, а також поділились з західними партнерами досвідом. Загалом учасники форуму акцентували, що стратегічні комунікації в умовах війни — це не лише питання державної безпеки, а й колективний виклик, який потребує злагодженої відповіді від усіх секторів суспільства.
Нагадаємо, Kyiv StratCom Forum — це найбільший міжнародний форум в Україні, присвячений питанням інформаційної безпеки, протидії іноземному втручанню та розвитку стратегічних комунікацій.
Захід організований Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки у партнерстві з Міністерством культури та стратегічних комунікацій України та за підтримки міжнародних партнерів.
Партнерами Форуму виступили Представництво ЄС в Україні, Представництво НАТО в Україні, офіс UNDP та Practitioners’ Network for European Development Cooperation (Естонія).