Галина Григоренко провела зустріч з делегацією Парламенту Уельсу

9 квітня відбулася зустріч Першого заступника Міністра культури та стратегічних комунікацій України Галини Григоренко з делегацією Сенеду Кемрі (Парламенту Уельсу).

Метою візиту стало безпосереднє ознайомлення представників валлійського політикуму з ситуацією в Україні, а також засвідчення солідарності та багатопартійної й регіональної підтримки з боку Великої Британії. Сторони обговорили питання міжрегіональної співпраці, зокрема побратимства міст, налагодження культурних зв’язків, а також вшанування історичної пам’яті.

«У цей непростий час підтримка наших партнерів, зокрема на регіональному рівні, є надзвичайно цінною. Ми високо цінуємо солідарність, яку демонструє Парламент Уельсу, та спільні зусилля у збереженні історичної правди, розвитку культурного діалогу й утвердженні демократичних цінностей», — зазначила Галина Григоренко.

Вона висловила вдячність за всебічну підтримку України та наголосила на важливості збереження й розвитку української культури в умовах війни. За її словами, найефективнішою є горизонтальна співпраця між інституціями, громадами та лідерами думок двох країн. 

Перший заступник Міністра поділилась досвідом України щодо встановлення квот на українську музику задля її підтримки, захисту української мови на законодавчому рівні та щодо промоції української книги, адже все це — питання української національної безпеки.

Галина Григоренко  акцентувала на необхідності активного просування української літератури через книжкові фестивалі, популяризацію української музики та розвитку партнерств між бібліотеками. Крім того, йшлося про необхідність підтримки впровадження мистецьких і читацьких програм у школах як інструменту становлення ідентичності молоді. 

Нині в Уельсі проживає близько 8 тисяч українців, із яких майже половина — діти. Українська громада активно інтегрується в суспільне життя регіону: функціонують творчі колективи, танцювальні студії, в місті Кардіфф діє український хаб. Громада бере активну участь у волонтерських ініціативах, зокрема зі збору гуманітарної допомоги та підтримки Збройних Сил України. Українські діти успішно навчаються в місцевих школах, вільно володіють англійською, а дехто — й валлійською мовою.

Голова делегації Парламенту Уельсу Мік Антонів висловив сподівання, що найближчим часом буде створено всеуельське відділення Об’єднання українців у Великій Британії, що стане важливим кроком у посиленні ролі української громади та розвитку міждержавних зв’язків.

Нагадаємо, особливе значення для України має той факт, що саме Парламент Уельсу першим серед законодавчих органів Великої Британії офіційно визнав Голодомор актом геноциду. Щорічно в Уельсі, у співпраці з місцевими релігійними громадами та політичними лідерами, відбуваються пам’ятні заходи на вшанування жертв цієї трагедії.

Вас може зацікавити

«Культурний сектор України в умовах війни»: у Києві відбулося відкриття міжнародної конференції

«Культурний сектор України в умовах війни»: у Києві відбулося відкриття міжнародної конференції

Евакуйовано цінності ще з 4 музеїв, загалом евакуація відбулася у 63 закладах культури

Евакуйовано цінності ще з 4 музеїв, загалом евакуація відбулася у 63 закладах культури