У Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра» відсьогодні зберігається унікальний фрагмент стіни з графіті видатного стритарт-митця Бенксі. Цю роботу демонтовано зі зруйнованого російськими ракетами будинку в Гостомелі, що на Київщині, де він став символом спротиву та надії на відродження після деокупації.
На графіті зображена жінка в халаті, з бігуді на голові та в протигазі, яка стоїть на стільці перед обгорілим вікном. Вона ніби готова загасити полум’я — метафора боротьби українців із вогнем війни, розпаленим російською агресією. Це зображення стало одним із найбільш впізнаваних символів міжнародної підтримки України.
Спочатку фрагмент із графіті намагалися викрасти, але його вдалося зберегти. Тепер робота Бенксі експонується в Лаврі — у місці, яке протягом століть захищало українську культурну ідентичність.
Особливого значення ця виставка набуває завдяки сусідству з давньоруським графіті XI століття — жартівливим шаржем на одного з будівничих Успенського собору. Цей стародавній малюнок виявили під час розбору руїн собору в 1950-х роках, нагадуючи про те, що мистецтво відображає життя і висловлює позицію, що залишається актуальною навіть через тисячоліття.