«Харків-Фортеця»: У Верховній Раді відбулося відкриття виставки, яка присвячена незламності міста

29 жовтня у Києві у будівлі Верховної Ради України відкрилася документально-художнья виставка «Харків-Фортеця». Захід відбувся вранці після влучання російської авіабомби в символ Харкова — Держпром. Експозиція стала яскравим нагадуванням про стійкість і мужність українців у складні часи, підтверджуючи, що місто продовжує жити і боротися. Подія відбулася в рамках проєкту «Український АРТ ХАБ «Мистецька ФОРТЕЦЯ», започаткованого Харківським національним академічним театром опери та балету ім. М. Лисенка за підтримки МКСК та Держмистецтв.

Головною метою цієї виставки є поширення інформації про українській Харків в інших регіонах держави. Вона не лише демонструє культурну спадщину, але й сприяє єдності громади, допомагаючи людям відчути свою силу та ідентичність.

Ця експозиція є частиною проєкту «Великі земляки», але цього разу акцент зроблено не на одній особистості, а на цілому місті, яке продовжує боротися. Виставка складається з кількох розділів, що дає можливість здійснити глибокий екскурс в історію Харкова. Серед представлених робіт — стародавні карти дослідника Андрія Парамонова, архітектурні пейзажі художника Артема Погрібного, а також картини народного художника України Віктора Ковтуна, присвячені воєнному часу. Окрім того, відвідувачі можуть побачити історичні світлини та картини з колекцій Валерія Грубаря та Каріни Мовсесян, що ілюструють XX століття.

Організаторка проєкту Людмила Рубаненко зазначила, що виставка «Харків-Фортеця» доводить марність усіх спроб росії представити Харків як російське місто: «Харків завжди був і залишиться українським, як в історичному контексті, так і під час сучасних випробувань».

Вас може зацікавити

Єврокомісія позитивно оцінює реформи України у сфері медіа

Єврокомісія позитивно оцінює реформи України у сфері медіа

Промоція української культури: зустріч в МКСК щодо стратегії розвитку театрів та музичних колективів в умовах війни

Промоція української культури: зустріч в МКСК щодо стратегії розвитку театрів та музичних колективів в умовах війни