«Хата під стріхою»: У  «Софії Київській» відбулася презентація мистецького проєкту Володимира Козюка

8 січня у Києві, у Національному заповіднику «Софія Київська», відбулася презентація мистецького проєкту Народного художника України Володимира Козюка «Енциклопедія української душі — Хата під стріхою». Видання надруковане за сприяння родини українського політика Олександра Домбровського.

Любов до рідної української хати та повага до свого народу спонукали Володимира Козюка до відповідальної двадцятирічної праці — створення колекції, яка містить понад 450 фотографій традиційного українського житла, зроблених власноруч. У творчому доробку митця також багато картин, написаних з натури, із зображенням українських хатинок.

«Дуже приємно, що ми продовжуємо започатковувати та реалізовувати нові проєкти, малювати, писати й творити. Це надзвичайно важливо для нашої боротьби, стійкості нашого народу, який розуміє, що культура, історія та мистецтво це є опора і продовження нашого життя. Наприкінці 2024 року ми тут відкривали неймовірно красиву та цікаву виставку Дві Марії, тож це дуже символічно, що і розпочинаємо новий рік ми теж у святому місці — “Софії Київській”. Я сподіваюся, що такі проєкти будуть розвиватися, приносити радість та жити вічно», — наголосила у своєму вітальному слові заступниця Міністра культури та стратегічних комунікацій Анастасія Бондар.

Митець і автор виставки Володимир Козюк поділився історією свого творчого шляху, розповівши, як простий задум перетворився на масштабний культурний проєкт: «Мені надзвичайно приємно, що саме цей проєкт став вершиною, яку мені вдалося здолати. Але я дійшов сюди тільки тому, що ви були разом зі мною. Все почалося з простого — з хати, яку я намалював. Художники тоді казали: “Ти малюєш те, чого вже немає”. А я відповідав: “Я малюю те, що є, що живе в кожному з нас”. Ми досліджували кожне село, архітектуру і культуру України. Саме завдяки цьому мій проєкт набув масштабності».

Нагадаємо, що Володимир Козюк — видатний український художник, меценат, колекціонер і громадський діяч. Він є автором численних культурних проєктів, спрямованих на збереження й популяризацію української спадщини. Лауреат багатьох премій, володар 15 національних рекордів України та організатор понад 270 художніх заходів, зокрема благодійних виставок у понад 15 країнах світу. 

Вас може зацікавити

Микола Точицький поспілкувався телефоном з чеським колегою Мартіном Баксою

Микола Точицький поспілкувався телефоном з чеським колегою Мартіном Баксою

Відзнаку Президента, присуджену режисеру Сергію Параджанову посмертно, передали на зберігання до Музею театрального, музичного та кіномистецтва

Відзнаку Президента, присуджену режисеру Сергію Параджанову посмертно, передали на зберігання до Музею театрального, музичного та кіномистецтва