«Король Артур» від Open Opera Ukraine: відома резонансними постановками формація презентувала нову оперну прем’єру

12 та 13 жовтня на сцені Національної філармонії України відбулася прем’єра semi-opera «Король Артур: у пошуках героя» Г. Перселла на лібрето Дж. Драйдена/А. Бондаренка від незалежної музичної формації Open Opera Ukraine. 

Переглянути фотоальбом

Оригінальний сюжет semi-opera заснований на переказах про боротьбу Короля Артура із плем’ям саксів. У фокусі Open Opera Ukraine опиняється постать Артура передусім як лідера та героя, що приймає виклики часу. Постановка стала для команди пошуком відповідей на питання, ким є сучасний герой, що він уособлює, і що робить історію про героя актуальною в умовах сьогодення. 

Незвичний для української оперної сцени жанр semi-opera (або «напівопера») є традиційним англійським бароковим жанром XVII століття, в якому розмовні епізоди чергуються з вокальними і танцювальними номерами. Адаптовану версію драматичних епізодів спеціально для київської прем’єри створив львівський драматург Андрій Бондаренко. 

Формат semi-stage не передбачає масштабних декорацій та традиційних сценічних костюмів. Він дозволив постановникам вийти за межі оперного театрального простору та забезпечити виставі перспективу майбутніх показів на будь-яких майданчиках.

Музичну партитуру опери Перселла втілювали на сцені Національний ансамбль солістів «Київська камерата» під орудою запрошеного диригента, експерта у галузі ранньої музики Рока Фаргаса (Іспанія). Приїзду диригента та його участі у проєкті сприяло Посольство Іспанії в Україні. 

Прем’єру «Короля Артура» Open Opera Ukraine присвятили Ігорю Воронці — оперному співаку, незмінному учаснику різних проєктів формації, який приєднався до лав ЗСУ від початку повномасштабної війни. 12 липня 2024 р. прийшла звістка про його загибель. 

Переглянути запис прямої трансляції можна на YouTube-каналі Open Opera Ukraine та Національної філармонії України

Проєкт Open Opera Ukraine «Король Артур» Дж. Драйдена/ Г. Перселла реалізований за підтримки Українського культурного фонду, Посольства Іспанії в Україні, Іспанського агентства з міжнародного співробітництва в галузі розвитку (AECID) та видавництва The Early Music Company.

Партнерами проєкту виступили: Національна філармонія України, Національний ансамбль солістів «Київська камерата».

У матеріалі використані фото Костянтиан Гомона, Руслана Сингаєвського та Валерія Ландара

Вас може зацікавити

Україна отримала два сертифікати за включення українських традицій до Списків нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО

Україна отримала два сертифікати за включення українських традицій до Списків нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО

Росія продовжує вбивати українських митців

Росія продовжує вбивати українських митців