У липні розпочалася робота над Планом заходів з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на 2025–2026 роки. До процесу долучилися не лише представники центральних органів виконавчої влади, а й громадські організації, експерти та представники місцевого самоврядування.
Наразі тривають громадські обговорення, у рамках яких кожен охочий може долучитися до формування державної політики у сфері безбар’єрності, шляхом пропозицій конкретних ідей, ініціатив або завдань щодо доопрацювання Плану заходів. Це допоможе покращити програму політики безбар’єрності для маломобільних груп населення, осіб із інвалідністю, захисників і захисниць, ветеранів і ветеранок, осіб похилого віку, молоді, жінок і чоловіків, осіб, що супроводжують малолітніх дітей.
Пропозиції та зауваження приймаються впродовж 15 календарних днів з дня оприлюднення (до 22 листопада) в письмовому або електронному вигляді за адресою: проспект Берестейський, 14, м. Київ, 01135; е-mail: [email protected] та [email protected]
Всі пропозиції будуть уважно розглянуті профільними державними органами та враховані під час формування підсумкового документу.
Консультації щодо проєкту за телефоном: (044) 351-46-71.
Документи оприлюднено на сайті Міністерства розвитку громад та територій за посиланням.
Нагадуємо, що Національна стратегія із створення безбарʼєрного простору в Україні розроблена за ініціативою першої леді Олени Зеленської. Розробку Плану заходів з реалізації Національної стратегії на 2025–2026 роки координує Міністерство розвитку громад та територій України. Аналітичний та технічний супровід надає експертний консорціум за участі проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe Project), що фінансується Урядом Канади та впроваджується компанією Alinea International. Координація заходів відбувається у співпраці з Радницею-Уповноваженою Президента України з питань безбар’єрності за підтримки Уряду Великої Британії British Embassy Kyiv.