14 листопада у МКСК відбулася друга робоча зустріч з напрацювання рекомендацій доступності культурних послуг, модератором якої виступив директор ПОГ «Інклюзивно Привітні» Віталій Сергійчук.
Раніше Міністерство спільно з ГО «Доступне кіно», ПОГ «Інклюзивно Привітні» та ГС «Ліга Сильних» за технічної підтримки ООН Жінки в Україні вже провели роботу в фокус-дискусійних групах та напрацювали проєкт Методичних рекомендацій щодо доступності культурних продуктів та послуг.
«Для Міністерства важливі практичні результати і постійна робота в напрямі безбар’єрності. Ми вдячні всім експертам та учасникам фокус-груп за їхню активну участь і цінні пропозиції. Їхній досвід допомагає нам створити стандарти, які відповідають реальним потребам людей з інвалідністю. Адже, ми живемо в умовах війни і підтримка всіх засобами культури є важливою, як і доступ до культурних продуктів та послуг», — сказала начальниця відділу політики безбар’єрності, гендерної рівності та ментального здоров’я МКСК Леся Хемраєва.
Культурні продукти є різноманітними та швидко змінюються відповідно до соціальних, технологічних і творчих тенденцій. Культура постійно еволюціонує. Нові формати або види культурних продуктів з’являються швидше, ніж можна розробити стандарти для кожного з них. Тому в запропонованих рекомендаціях висвітлюються ключові параметри для основних категорій культурних продуктів, що дозволяє адаптувати їх до нових форматів у майбутньому.
«Ми обговорили конкретні дії, що забезпечать доступність контенту для людей з порушеннями зору та слуху, і заклали фундамент для подальшої співпраці між громадськістю, експертами, бізнесом і державними органами. Разом ми робимо культуру доступною для всіх», — зазначив директор ПОГ «Інклюзивно Привітні» Віталій Сергійчук.
Учасники зустрічі також обговорили комунікаційну компанію «Роби Доступно». Її мета — донести важливість інклюзивності в культурному просторі.Нагадаємо, другу робочу зустріч з питань мінімальних стандартів забезпечення населення культурними послугами та продуктами МКСК провело на виконання 72 пункту плану заходів Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, яка була прийнята з ініціативи першої леді України Олени Зеленської «Без бар’єрів».