7 вересня т. в. о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв відвідав культурні простори Львівщини, які стають доступними для людей з інвалідністю.
«На жаль, в Україні через війну щодня зростає кількість людей з інвалідністю. Держава має забезпечити для них не лише якісну реабілітацію, а й інтеграцію в суспільство, зокрема й через культуру. Театри, музеї, галереї та ще багато мистецьких просторів мають стати доступними для людей з інвалідністю. І ми вже на цьому шляху», – наголосив Ростислав Карандєєв.
Перебуваючи з робочим візитом у Львові, т.в.о міністра проінспектував впровадження безбар’єрності у Жовківському замку, Львівському національному академічному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької та Національному академічному драматичному театрі імені Марії Заньковецької.
«Побудова безбар’єрного середовища є одним із ключових принципів післявоєнної відбудови, яка починається вже сьогодні. Створення інклюзивних просторів в закладах культури – це не лише питання комфорту та зручності, а й питання вияву поваги до людей», – зазначив Ростислав Карандєєв.
Він також зауважив, що нині культура стає значно технологічнішою. Окрім встановлення пандусів та облаштування приміщень, МКІП працює над впровадженням соціальної інклюзії в інформаційній сфері, аудіогідів для людей з порушенням зору, перекладачів жестових мов для людей з порушенням слуху, встановленням табличок Брайля в музеях.
Нагадаємо, системне усунення бар’єрів відбувається на рівні держави. Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору була розроблена в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів».