13 вересня в рамках Культурної платформи «УКРАЇНА ВІДКРИТА СВІТУ» відбулася дискусія «Культура України — голос під час війни». Її модератором виступив Міністр культури та стратегічних комунікацій України Микола Точицький.
![]( https://mcsc.gov.ua/wp-content/uploads/2024/09/dsc0132-1024x683.jpg)
Фото Антоніни Вишневської
Він зазначив, що Міністерство культури та стратегічних комунікацій України разом із бізнесом має сприяти збереженню української спадщини й ідентичності.
«Українська ідентичність має бути чітко донесена до наших друзів, союзників, партнерів. Міністерство намагатиметься бути партнером кожному і кожній. Без партнерства, я не думаю, що ми чогось досягнемо», — сказав Микола Точицький.
![]( https://mcsc.gov.ua/wp-content/uploads/2024/09/dsc0110-1024x683.jpg)
Міністр запевнив, що держава робитиме все для того, щоб слоган «Україна відкрита світу» став слоганом «Світ відкритий Україні».
![]( https://mcsc.gov.ua/wp-content/uploads/2024/09/dsc0116-1024x683.jpg)
Посол Японії Мацуда Кунінорі підкреслив, що між Україною та Японією є багато спільного, зокрема схожа спадщина самураїв і козаків. Посол звернув увагу, що Україна перебуває на заході, а Японія — на сході євразійського континенту.
«Між нами є багато неправильних держав, не будемо їх називати, які генерують так багато проблем, війн, несправедливості та ненависті. Це нас об’єднує», — підкреслив Мацуда Кунінорі.
![]( https://mcsc.gov.ua/wp-content/uploads/2024/09/dsc0154-1024x683.jpg)
Дипломат також розповів, що оборонний бюджет Японії становить 1% від ВВП, а бюджет на культуру є набагато вищим, що підкреслює її важливість для країни. Ключем до майбутнього успіху України він вважає розвиток туризму.
Посол Італії Карло Формоза під час онлайн-включення з Одеси розповів, що Італія офіційно витрачає на культуру 1% ВВП, у творчій індустрії країни працює 1,5 млн людей, а більшість пам’яток ЮНЕСКО сконцентровані саме в Італії. Він зазначив, що, як свідчить італійський досвід, індустрія культури в країні отримувала поштовх до розвитку після війн, до яких була залучена Італія.
«Ми знаємо цінність культури та важливість її збереження. Ось чому я зараз у межах патронажної місії перебуваю в Одесі, щоб створювати різні сфери співпраці — в урбаністичному плануванні, у розбудові спроможностей та інших сферах, щоб не тільки зберігати, а й створювати можливості здійснювати вплив через культуру», — зазначив він.
![]( https://mcsc.gov.ua/wp-content/uploads/2024/09/dsc0157-1024x682.jpg)
Культурні зв’язки України та Європи «є дуже очевидними», прикладом є індустріалізація сходу України західними інвесторами. Таку думку висловив посол Бельгії в Україні Люк Якобс.
«Це не робота Сталіна — це робота іноземних інвестицій, що надходили із Бельгії, Франції, Великої Британії, Швейцарії. Уже після місяця перебування в Києві я бачу, що інтерес до цього все ще дуже, дуже живий, і я буду дуже радий далі над цим працювати», — сказав він.
Посол Великої Британії в Україні Мартін Гарріс нагадав про проєкти між Україною та Великою Британією з просування української культури, а також назвав українську культуру критично важливою. Він також наголосив на важливості саме зараз просувати українську культуру: «Бо ми знаємо, що і через культуру нині українці чинять опір РФ», — сказав він.
![]( https://mcsc.gov.ua/wp-content/uploads/2024/09/dsc0118-1024x683.jpg)
Мартін Гарріс наголосив, що зараз момент, коли відродженням української культури можна поділитися у всьому світі. «Дуже важливо використати цей шанс, цей момент для просування української культури у Великій Британії та Європі», — підкреслив дипломат.
Нагадаємо, мета Культурної платформи — обговорення проблематики промоції української культури у світі, створення позитивного іміджу та промоції культурного продукту для міжнародних партнерів, пошук місця української культури у всесвітній різноманітності, поєднання та обмін досвідом популяризації культури, аналіз успішних та цікавих українських кейсів у сфері культури, розширення кола прихильників України та її культури під час війни.