«Культурний сектор України в умовах війни»: у Києві відбулося відкриття міжнародної конференції

Події

10 квітня в Мистецькому арсеналі в Києві відбулося відкриття дводенної міжнародної конференції «Культурний сектор України в умовах війни: виклики  – потреби – заходи».

Захід зібрав близько 50 експертів та представників культурних інституцій України для обговорення нагальних потреб сфери культури  та пошуку практичних рішень для її підтримки в умовах війни. Напрацьовані рекомендації будуть використані при підготовці до міжнародної Конференції з відновлення України (URC2025), яка відбудеться 10–11 липня в Римі.

Конференція стала платформою для відкритого діалогу між фахівцями з різних секторів культури — музейної, архівної, бібліотечної справи, театрального, музичного мистецтва, кіноіндустрії, книговидання тощо. 

Перший заступник Міністра культури та стратегічних комунікацій України Галина Григоренко під час свого звернення до учасників конференції  підкреслила важливість культури для зміцнення національної ідентичності та стійкості України, а також наголосила на необхідності чіткої комунікації щодо потреб і викликів, які наявні у сфері, для вибудови ефективної співпраці з міжнародними партнерами.

«Проблематика роботи в сфері культури та наші пріоритети зазначені в Стратегії до 2030 року, першого цілісного та системного документу урядового рівня для нашої сфери. Водночас, надзвичайно важливою є постійна комунікація з усіма учасниками – комунального, державного та незалежного секторів культури – щоб мати актуальні та релевантні знання про виклики і потреби», — сказала Галина Григоренко

Перший заступник Міністра презентувала Стратегію розвитку культури до 2030 року, яка пропонує системні рішення та враховує кращі європейські практики, зокрема положення Робочого плану ЄС у сфері культури на 2023–2026 роки. 

Своєю чергою Уповноважений з питань культури при Міністерстві закордонних справ Німеччини Штефан Рессель підкреслив важливість продовження підтримки України під час війни, зокрема у захисті культурної спадщини, попри спроби росії знищити українську культуру та ідентичність. 

Голова Представництва ЮНЕСКО в Україні К’яра Децці Бардескі наголосила на важливості культури для сталого розвитку та стійкості суспільства, підкресливши потребу не лише в короткостроковій допомозі, а й у довгостроковій стратегії відновлення.

«Важливо продовжувати співпрацю з українськими установами, підтримуючи сектор культури та працюючи над національною стратегією її розвитку. ЮНЕСКО готова продовжувати надавати підтримку Україні в цих зусиллях», — сказала К’яра Децці Бардескі.

Організаторами міжнародної конференції «Культурний сектор України в умовах війни: виклики – потреби – заходи» є Goethe-Institut Ukraine, Ukraine Art Aid Center та Міжнародний альянс захисту культурної спадщини в зоні конфліктів (ALIPH). Захід проходив 10–11 квітня в Мистецькому арсеналі в Києві. 

Вас може зацікавити

Евакуйовано цінності ще з 4 музеїв, загалом евакуація відбулася у 63 закладах культури

Евакуйовано цінності ще з 4 музеїв, загалом евакуація відбулася у 63 закладах культури

У Вільнюсі відбулась конференція, присвячена питанням збереження, відновлення та адаптації культурної спадщини України

У Вільнюсі відбулась конференція, присвячена питанням збереження, відновлення та адаптації культурної спадщини України