«Лавра в смартфоні»: у Києві презентували новий застосунок з віртуальними квест-місіями

29  жовтня о 12:00 в Укрінформі відбулася пресконференція на тему «Лавра в смартфоні: оживляємо історію завдяки  віртуальним квест-місіям». Захід організували ТОВ «Фріджен» та ГО «Цифровізація туризму та культури» за підтримки УКФ.

Серед учасників — заступниця генерального директора Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» Світлана Котляревська; керівник проєкту, директор  ТОВ «Фріджен»  Юрій Галушка; лідерка віртуального туризму, докторка філософії, засновниця ГО «Цифровізація туризму та культури» Олена Чернега.

Керівник проєкту, директор  ТОВ «Фріджен» Юрій Галушка наголосив на важливості оцифрування культурних об’єктів задля збереження та популяризації національних цінностей.

«Цифровізація — це більше ніж технологія, це певний місток між минулим і майбутнім, між українською культурою і світом. Завдяки цьому проєкту ми зберігаємо цінність заповідника «Києво-Печерська лавра» та робимо його відкритим для світу. Віртуальні квест-місії – це інтерактивні тури, розроблені за допомогою технологій віртуальної та доповненої реальності, з аудіосупроводом.  Вони наразі доступні кожному. Цей проєкт також відкриває нові можливості для туризму», —  поділився Юрій Галушка

Віртуальні квест-місії містять три ключові історичні періоди розвитку Києво-Печерської лаври: княжі часи, литовсько-козацька епоха та новітній час. Кожен з цих періодів супроводжується інтерактивними розповідями про 12 видатних особистостей, зокрема про Нестора Літописця, Аліпія Печерського, Іллю Муровця.

«Нещодавно Національний заповідник “Києво-Печерська лавра” презентував стратегію, в якій закладено логіку “Лаврського хреста”. Він має 4 компоненти: віра і духовність, воля і державність, творчість та мистецтво, мислення та освіта. Це не те, що ми хочемо, а те до чого прагнемо. Лавра має тисячолітню історію й усі ці 4 компоненти постійно піднімалися в різних формаціях. Тому ми повинні відкривати її не лише для тих людей, які можуть прийти фізично, а й для тих, які потребують інклюзивних продуктів, для українців за кордоном, для міжнародних партнерів. Цей діджитал продукт є одним з перших, який допомагає розповідати про історію України через персоналії Лаври через фізичну присутність у Лаврі, англомовну версію та інклюзивний формат. Його ми продовжуватимемо розвивати», — зазначила заступниця генерального директора Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» Світлана Котляревська

Проєкт охоплює 12 квест-місій, кожна з яких складається з 10 точок, що знайомлять з історією та культурною спадщиною Києво-Печерської лаври. 

Дізнатися більше інформації про те, як завантажити застосунок можна знайти на сайті МКСК.

Вас може зацікавити

Україна пам’ятає: у Національній філармонії України вшанували жертв голодоморів

Україна пам’ятає: у Національній філармонії України вшанували жертв голодоморів

23 листопада Україна вшановує памʼять жертв Голодомору

23 листопада Україна вшановує памʼять жертв Голодомору