«ЛЮТИЙ: ГРАНІ НЕЗЛАМНОСТІ»: у Києві відкрилась виставка до Дня Героїв Небесної Сотні та річниці повномасштабного вторгнення росії в Україну

20 лютого до Дня Героїв Небесної Сотні та річниці широкомасштабної війни росії проти України в Галереї протестного мистецтва Музею Майдану відкрилася виставка «ЛЮТИЙ: ГРАНІ НЕЗЛАМНОСТІ». 

Переглянути фотоальбом

«Нещодавно ми були на пресконференції, де представили план відзначення Дня Героїв Небесної Сотні. Поділилися там думкою, що цілком можливо, оскільки лютий – це місяць незламності для українців, то дата обрана путіним для початку вторгнення у лютому 2022 року була обрана не випадково. Адже це своєрідний маркер для кремля стосовно нашої боротьби за свободу. Боротьба почалася у 2014 році, але не була завершена до кінця. Вона продовжилася вторгненням росіян. Вона продовжується у 2023 році. Плани кремля стосовно бліцкригів, як це було у Будапешті, Празі чи Кабулі, тут не мали успіху. Українське суспільство зробило свій вибір у 2014 році. Важливо про це говорити. Цей маркер свободи, наратив нашої боротьби за незалежність, розпочався з подвигу Героїв Небесної Сотні. Боротьба продовжується, зараз своє життя віддають наші військові. Я дякую всім військовим й усім організаторам виставки. Ми обов’язково переможемо», – сказав Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України. 

Для українців лютий 2014 та 2022 років став символом незламності й боротьби народу за незалежність і європейське майбутнє України. Події, які відбувалися тоді навколо столиці України Києва, нерозривно пов’язані між собою. Небажання українців миритись із перетворенням країни на колонію росії переросли у протестний рух на майдані Незалежності.

Кінець лютого 2022 року став початком широкомасштабного російського вторгнення в Україну. Київ – серце Революції Гідності – став форпостом потужного опору окупантам. Битва за Київ обернула амбіційні плани московії захопити Київ за три дні у поразку росіян.

Основний акцент виставки – битва за Київ 2022 року. Це одна із головних подій опору окупантам. Ця битва завершилася блискучою перемогою Сил оборони України та цивільних українців, які підтримали своїх оборонців у тилу.

Місце проведення виставки: Галерея протестного мистецтва Музею Майдану, вул. Липська, 16, м. Київ. Вхід вільний.

Організатори: Центр досліджень воєнної історії Збройних сил України спільно з Національним університетом оборони України імені Івана Черняховського і Національним музеєм Революції Гідності.

Вас може зацікавити

МКСК продовжує фіксувати імена митців та медійників, які загинули через війну

МКСК продовжує фіксувати імена митців та медійників, які загинули через війну

Російські ракети поцілили в Одесі у пам’ятки культурної спадщини, які знаходяться під захистом ЮНЕСКО

Російські ракети поцілили в Одесі у пам’ятки культурної спадщини, які знаходяться під захистом ЮНЕСКО