«Марія Примаченко. Невідоме»: подорож у фантастичний світ Марії до дня народження мисткині

12 січня 1909 року народилася легендарна українська художниця Марія Примаченко, чия творчість стала візитівкою наївного мистецтва і джерелом натхнення для поколінь. Марія вміла перетворювати звичайне на фантастичне, наповнюючи свої роботи яскравими кольорами, дивовижними істотами та глибокою символікою.

Її роботи підкорили серця людей у всьому світі. На одній із виставок Марії Примаченко побував сам Пабло Пікассо, який зізнався, що був зачарований її картинами. А Марк Шагал, надихнувшись чудернацькими істотами, що оживали у її фантазіях, використав схожі мотиви у своїй творчості.

Цього року до дня народження мисткині Національний музей декоративного мистецтва України запросив відвідувачів завітати на виставку «Марія Примаченко. Невідоме».

Гості мали можливість не лише побачити оригінальні роботи художниці, а й зануритися у віртуальну галерею завдяки сучасним цифровим технологіям. Мультимедійне шоу «Примаченко. Рік дракона» оживило героїв її картин під музичний супровід відомого гурту «ДахаБраха». За допомогою VR-окулярів гості побачили 72 роботи з двох альбомів Марії Примаченко, створених у 1940-х роках, та виконали квестові завдання.

Виставку відвідала заступниця Міністра культури та стратегічних комунікацій України Анастасія Бондар, яка відзначила важливість популяризації творчої спадщини мисткині як частини національної культурної ідентичності.

Мультимедійні проєкти є результатом співпраці творчої команди ЄМУЗЕЙ Production, Національного музею декоративного мистецтва України та Фонду родини Примаченко.

Марія Примаченко залишила нам спадщину, яка й досі надихає, дивує та захоплює. Її творчість – це свідчення того, що краса, створена з любов’ю до своєї землі, може стати безсмертною.

Вас може зацікавити

«Різдвяні традиції, які об’єднують»: Міністерство культури та стратегічних комунікацій України й Новий канал запустили спільний діджитал-проєкт

«Різдвяні традиції, які об’єднують»: Міністерство культури та стратегічних комунікацій України й Новий канал запустили спільний діджитал-проєкт

У Варшаві обговорили нові наративи та роль музеїв у відбудові України

У Варшаві обговорили нові наративи та роль музеїв у відбудові України