Медіаграмотність та протидія дезінформації: Микола Точицький та Яко Сільє обговорили ключові напрями співпраці МКСК та ПРООН

31 жовтня Міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький зустрівся з Постійним представником Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні Яко Сільє.

Переглянути фотоальбом

Фото Антоніни Вишневської

Микола Точицький подякував за постійну підтримку, яку ПРООН надає Україні, особливо в часи повномасштабного вторгнення.

«Вдячний за нашу співпрацю. Завдяки вашому розумінню та підтримці, ми маємо змогу захищати не лише свою територію, а й ідентичність нашої держави. Ця боротьба є нашою історичною місією — ми стоїмо за демократичні цінності та майбутнє нації разом з міжнародною спільнотою», — сказав Микола Точицький.

«Ми усвідомлюємо важливість підтримки України. Ви можете розраховувати на нас, адже інформаційна сфера є надзвичайно важливою. Якщо люди не отримують правдиву інформацію, вони не зможуть побачити справжню картину того, що відбувається. Меседж України важливий для світової спільноти», — зазначив Яко Сільє.

Під час перемовин Міністр акцентував на трьох ключових напрямах співпраці МКСК України з ПРООН, а саме — протидії дезінформації, підвищенні медіаграмотності населення та сприянні безбар’єрності медіа.

«Упродовж останніх двох років ми реалізували кілька спільних проєктів з Міністерством і готові підтримувати надалі ваші стратегічні ініціативи у сфері комунікацій, а також разом протидіяти дезінформації. Ви можете покладатися на нашу підтримку в цій важливій справі», — підкреслив постійний представник ПРООН.

Так, упродовж 2023–2024 років Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки у співпраці з МКСК та за підтримки ПРООН провів триденні регіональні тренінги для фахівців із 13 областей України.

Крім того ПРООН активно підтримує українські проєкти з медіаграмотності, такі як Всеукраїнський урок з медіаграмотності, Національний тест з медіаграмотності, Національний конкурс учнівських відеосюжетів «Репортер» та інші. Також експерти Програми були залучені до підготовки Стратегії з розвитку медіаграмотності на період до 2026 року, яка була розроблена та ухвалена у червні цього року.

МКСК плідно співпрацює з ПРООН у сфері стратегічного державного курсу з досягнення медіа безбар’єрності, запровадженого в рамках ініціативи Першої леді України Олени Зеленської «Без бар’єрів».

«Ми продовжимо об’єднувати зусилля з демократичним суспільством у боротьбі за існування нашої нації. Адже йдеться не просто про територію. Нація базується на ідентичності кожного з нас, а те, які злочини коїть росія під час цієї війни, демонструє, що у них немає не лише моралі, а й самоідентичності», — підсумував Микола Точицький.

Вас може зацікавити

ЄС підтримує українську культуру: у Брюсселі обговорили збереження культурної спадщини та нові ініціативи

ЄС підтримує українську культуру: у Брюсселі обговорили збереження культурної спадщини та нові ініціативи

Освіта під час війни: Микола Точицький обговорив з керівниками закладів вищої мистецької освіти основні виклики та шляхи їх вирішення

Освіта під час війни: Микола Точицький обговорив з керівниками закладів вищої мистецької освіти основні виклики та шляхи їх вирішення