Міфи навколо історії України та вся правда про рашизм: Медіа Центр Україна та УІНП презентували спільний просвітницький проєкт

Медіа Центр Україна спільно з Українським інститутом національної пам’яті розпочинають спільний освітній проект, щоб розвінчати міфи російської пропаганди, а також розповісти про квазіідеологію сучасного кремля.

Проект складається з двох серій відеороликів, які допоможуть більше дізнатися про історію протистояння рф та України, спростувати багаторічні міфи про Україну та розкрити природу російських злочинів.

«В тематиці розвінчування міфів і взагалі донесення української позиції відбулося дуже багато змін, зокрема, в свідомості самих українців. З іншого боку, хоч ці зміни і великі, але що стосується історичної тематики за кордоном, то тут тема російських наративів і російського підходу до історії настільки вкорінена, в т.ч. в західних університетах, що ми лише на шляху цих змін. Тому подібні проєкти є надзвичайно важливими – як в контексті рашизму як сучасності, так і більш давніх історичних аспектів», – зазначив заступник Міністра культури та інформаційної політики з питань європейської інтеграції Тарас Шевченко.

У свою чергу голова Українського інституту національної памʼяті Антон Дробович заявив, що УІНП – єдиний орган в Україні, у якого в офіційному положенні написано, що ця інституція має боротися з історичними міфами.

«Слово «міф» дуже рідко зустрічається в офіційних документах. Але ми живемо в часи, коли неоміфологічна свідомість по всьому світу працює. Навіть керівництво наймогутніших країн світу люди обирають, спираючись на міфологічні структури. Це дуже цікавий феномен нашого часу. І він дуже тісно пов’язаний з постправдою, з пропагандою, популізмом і т.д. І це сталося у нас – ми дуже довгий час жили в тіні російської імперії, яка була насправді досить могутньою. Вона померла, але за час існування поотруювала культуру і публічний простір багатьох народів, які входили до її складу. І це пояснює наявність таких інститутів, як УІНП, в багатьох східноєвропейських країнах. Власне, тому зараз ми взяли теми, з якими працюють росіяни, і створили конкретний продукт, який пропонує порядок денний з наших позицій, а наші позиції прості – ми орієнтуємось на історичну правду», – розповів Антон Дробович.

У першому ролику розповідається про те, скільки насправді триває війна між Україною та росією. У відео розвінчується міф про нібито «гармонійне співіснування українського і російського народів протягом багатьох років» і пояснюється, чому російсько-українська війна насправді почалася не в 2022 і навіть не в 2014 році.

Вас може зацікавити

Микола Точицький та Гленн Мікаллеф обговорили захист української культури від російської агресії

Микола Точицький та Гленн Мікаллеф обговорили захист української культури від російської агресії

Триває прийом заявок на конкурсну програму «Стійкість суспільства через культуру»

Триває прийом заявок на конкурсну програму «Стійкість суспільства через культуру»