Протягом 21 та 22 листопада у Львові відбувся Конгрес TECH4Life, спрямований на презентацію інноваційних допоміжних технологій та рішень для людей з інвалідністю.
«Культура — потужний інструмент формування стійкості України. І саме тому вона має бути доступною для кожного. Асистивні технології відкривають нові можливості для участі людей з інвалідністю в культурному житті. Реалізація політики безбарʼєрності є одним із пріоритетів МКСК», — сказала начальниця відділу політики безбар’єрності, гендерної рівності та ментального здоров’я МКСК Леся Хемраєва.
Вона наголосила, що МКСК активно реалізує Національну стратегію із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року та працює над забезпеченням доступності інформації, культурних просторів та послуг. Зокрема, МКСК вже презентувало методичні рекомендації щодо організаційної діяльності з питань безбар’єрності, гендерної рівності та ментального здоров’я на підприємствах, в установах і організаціях, що належать до сфери управління МКСК. Визначено відповідальних з питань безбар’єрності, гендерної рівності та ментального здоров’я на підприємствах, в установах і організаціях, що належать до сфери управління МКСК.
Леся Хемраєва також повідомила, що МКСК реалізує постійний обмін інформацією між представниками влади та громадськості, а також активно комунікує питання культури безбар’єрності як філософії гідності та прийняття. Зараз Міністерство спільно з представниками громадськості та експертами працює над стандартами доступності культурних послуг.
Конгрес став унікальною платформою для обговорення сучасних технологій, які сприяють облаштуванню навчальних і робочих місць для людей з інвалідністю, обміну досвідом їх впровадження, а також формування нових партнерств.
Участь у заході взяли: міжнародні та вітчизняні виробники допоміжних засобів; надавачі соціальних, реабілітаційних і медичних послуг; представники громадських організацій людей з інвалідністю; роботодавці та представники бізнесу; центральні органи влади України та міжнародні організації.
TECH4Life, організований ПРООН в Україні за фінансової підтримки Уряду Нідерландів, продемонстрував кращі практики використання асистивних технологій (AT). Вони покликані підтримати людей з інвалідністю та підкреслити трансформаційну роль технологій у подоланні викликів війни та сприянні інклюзії.