Міжнародне партнерство за інформацію та демократію (PARTNERSHIP FOR INFORMATION AND DEMOCRACY) спрямовує свої зусилля на розробку системних заходів для протидії інформаційному хаосу та впровадження демократичних гарантій у глобальному просторі інформації та комунікації. Приєднання України до цього Партнерства є важливим кроком на шляху до зміцнення демократичних цінностей та принципів в Україні.
«Україна рада приєднатися до міжнародного Партнерства з інформації та демократії, таким чином сприяючи разом з іншими країнами встановленню демократичного регулювання глобального інформаційного та комунікаційного середовища», – зазначив т.в.о міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.
Партнерство ґрунтується на Декларації про інформацію та демократію та ініційоване Репортерами без кордонів. Після започаткування у 2019 році на Генеральній Асамблеї ООН, до Партнерства долучилися 52 країни, серед яких 25 держав-членів ЄС, Бразилія, Сполучені Штати, Південна Африка та Південна Корея.
Держави-члени визначають інформаційний та комунікаційний простір як спільний суспільний здобуток та зобов’язані вживати заходів для його збереження. Щорічні Саміти за інформацію та демократію об’єднують міністрів держав-підписантів. Четвертий саміт запланований на вересень 2024 року на полях Генеральної Асамблеї ООН.