«МКІП моніторить порушення культурних прав українців у Криму», — Тарас Шевченко

Сьогодні, 13 грудня, у Ризі (Латвія) відбулася дискусія «Деокупація Криму та побудова регіональної архітектури безпеки». До заходу у форматі онлайн долучився заступник Міністра культури та інформаційної політики з питань європейської інтеграції Тарас Шевченко. 

«Захист української національної спадщини, повернення всіх експонатів і підтримка на всіх рівнях — це пріоритет для Уряду України та МКІП. Ситуація в Криму знаходиться на порядку денному міністерства: ми спрямовуємо всі зусилля, щоб зберегти міжнародну увагу до порушень прав людини та культурних прав українців на тимчасово окупованій території», — підкреслив заступник Міністра. 

Серед незаконних заходів, що здійснює держава-агресор росія, він назвав археологічні роботи на Кримському півострові, а також зміну власності українських культурних установ і колекцій, які зберігаються у кримських музеях. 

«Серед проблемних питань — Херсонес у Севастополі та Ханський палац у Бахчисараї, які є важливими місцями для української та кримськотатарської культури. На жаль, ці об’єкти руйнуються і втрачають свій автентичний вигляд», — додав заступник Міністра. 

Водночас Тарас Шевченко підкреслив, що українська влада та міжнародні організації спромоглися повернути «Скіфське золото», хоча росія намагалася блокувати всі рішення суду. 

«У нас також є і позитивні історії, такі як кейс зі «Скіфським золотом». Судові процеси тривали чимало років, але артефакти повернулися до України. Це дуже позитивний момент — ми боремося не лише за наш народ, за наші території, але і за музейні експонати, національну спадщину», — зауважив він.

Тарас Шевченко також подякував за підтримку Міністру культури Латвії Агнесе Логіній та підкреслив, що Латвія є «сильним партнером у всій нашій політиці, включно з культурою й підтримкою повноправного членства України в Європейському Союзі».

Вас може зацікавити

Україна стала першою країною, де буде застосовано механізм «спеціального моніторингу» ЮНЕСКО

Україна стала першою країною, де буде застосовано механізм «спеціального моніторингу» ЮНЕСКО

Україна повноцінно інтегрується до європейського культурного простору

Україна повноцінно інтегрується до європейського культурного простору