МКІП: Музей Ханенків поповнився картиною «Свята Варвара»

15 червня Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко та заступниця Міністра культури та інформаційної політики Світлана Фоменко взяли участь у презентації картини «Свята Варвара», яка відбулася у Національному музеї мистецтв імені Богдана та Варвара Ханенків.

Олександр Ткаченко подякував професору Торе Хальстрему за такий подарунок та зазначив, що Музей Ханенків – місце, де з головою занурюєшся у європейське мистецтво і новий експонат ідеально доповнить експозицію.

«Покровителька шахтарів, артилеристів і саперів Свята Варвара посилює свою присутність у Києві. Адже у соборі Святого Володимира вже давно зберігаються мощі Святої Великомучениці. Тож візьмемо до уваги її силу, і сподіваємося, що картина знайде в Україні своїх численних поціновувачів», – сказав Міністр.

Також Міністр додав: «МКІП націлено повертати витвори мистецтва, що належать Україні. Тому на такій приємній ноті зазначу, що наша спадщина має перебувати в себе на батьківщині. Факти незаконних вивезень і крадіжок повинні більш жорстко регулюватися. Всі цінності, які були в нас відібрані, по одній згодом повертатимуться. Ми у Міністерстві щиро віримо у це і сприятимемо прискоренню процесу».

Ознайомитись із картиною вже від завтра усі охочі зможуть у іспанській залі.

Довідково: Подарувати картину Україні вирішив доктор медицини і філософії, почесний професор Сальгренської медичної академії Гетеборзького університету Торе Хальстрем – адже саме у соборі Святого Володимира у Києві зберігаються мощі Святої Великомучениці Варвари. Передача картини саме до Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків також має символічне значення.

Свята Варвара – християнська діва-мучениця. Її батько – заможний язичник Діоскор – переховував Варвару від зовнішнього світу у неприступній башті. Коли дівчина таємно прийняла християнство, Діоскор піддав її тортурам та віддав місцевому правителю на страту. На зображеннях Святу Варвару можна впізнати за атрибутами – це башта, чаша з гостією (у католиків – символ останнього причастя перед смертю), меч (знаряддя її страти) та пальмова гілка (символ мучеництва).

Картину «Свята Варвара» професор Хальстрем придбав на аукціоні, проведеному авторитетним європейським Аукціонним домом «Буковскіс» у Стокгольмі 1994 року. Полотно датується 18 століттям та ймовірно належить пензлю іспанського художника. Подальші дослідження твору здійснюватимуть експертки з європейського живопису Музею Ханенків.

Вас може зацікавити

Україна стала першою країною, де буде застосовано механізм «спеціального моніторингу» ЮНЕСКО

Україна стала першою країною, де буде застосовано механізм «спеціального моніторингу» ЮНЕСКО

Україна повноцінно інтегрується до європейського культурного простору

Україна повноцінно інтегрується до європейського культурного простору