Поширенння та продаж контрафактної та піратської книжкової продукції в Інтернеті є надзвичайно гострою проблемою для українських видавців.
Відповідальність за розміщення легального і якісного товару українські інтернет-платформи покладають на продавця. Самі ж майданчики визнають за собою обов’язок лише реагувати на скарги власників авторського права. Проте книговидавці нарікають: зазвичай звернення щодо порушень прав на інтелектуальну власність маркетплейси залишають без розгляду.
З метою врегулювання ситуації й пошуку спільних рішень щодо протидії поширенню піратської книжкової продукції в травні 2021 року Міністерство культури та інформаційної політики провело зустріч з Українською асоціацією видавців та книгорозповсюджувачів та представниками маркетплейсів.
В ході зустрічі було напрацьовано рішення: ретельно перевірити продавців книг, що розміщують свою продукцію на інтернет-платформах, та заблокувати недобросовісні акаунти, де розміщено піратські копії книг.
Вже у червні-липні цього року видавці подали 70 скарг до маркетплейсів щодо порушення авторських прав під час електронної торгівлі книжками.
Усі скарги були успішно задоволені комерційними майданчиками. А сторінки продавців, що розміщували піратську продукцію, заблоковані.
«Така ефективність є яскравим прикладом того, що незаконна електронна торгівля книжками може бути успішно врегульована шляхом спільної активної роботи як видавців так і інтернет-платформ», – зазначив Тарас Шевченко, заступник міністра культури та інформаційної політики.
Нагадаємо, що попередження та протидія продажу контрафактної, піратської книжкової продукції в національному інтернет-сегменті є одним з важливих напрямків роботи Міністерства культури та інформаційної політики.