Від сьогодні, 3 березня 2021 року – Міністерство культури та інформаційної політики розпочинає прийом заявок на участь у відборі проєктів робіт з реставрації, консервації, ремонту на пам’ятках культурної спадщини, які будуть реалізовані в рамках програми «Велике будівництво».
У відборі візьмуть участь проєкти, які відповідатимуть встановленим вимогам.
Для розгляду проєкту у встановленому законом порядку заявникам необхідно подати:
- супровідний лист
- заявку на участь у відборі;
- письмову згоду суб’єкта, в якого пам’ятка культурної спадщини перебуває на праві господарського відання чи на праві оперативного управління, на проведення робіт, зазначених у заявці;
- копію охоронного договору на пам’ятку культурної спадщини;
- інформацію з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, та інші документи.
З повним переліком можна ознайомитися тут.
Документи приймаються протягом 30 календарних днів починаючи з дня оприлюднення оголошення. Для участі у відборі заявникам необхідно надіслати документи у сканованому вигляді в форматі PDF, кожен документ окремим файлом на електронну пошту: [email protected].
Для організації проведення відбору МКІП створено організаційну групу, до повноважень якої входять, зокрема, прийняття поданих для участі у відборі документів.
Відбір проводитиметься експертною групою шляхом оцінювання та складення рейтингу проєктів протягом 30 календарних днів з дати отримання документів у повному обсязі від організаційної групи. За рішенням експертної групи строк відбору проєктів може бути збільшений. З наказом про створення експертної групи можна ознайомитися тут.
До складу експертної групи включені представники Мінрегіону, Мінекономіки та провідні вчені, науковці, експерти, а також висококваліфіковані фахівці-практики у сфері охорони культурної спадщини, архітектори зі значним досвідом проектування та проведення реставраційних робіт, а саме:
- Білоус Наталія Іванівна, головний архітектор заповідника «Софія Київська»;
- Тимкович Василь Юрійович, директор Українського державного науково- дослідницького та проєктного інституту «УкрНДІпроектреставрація»;
- Прибєга Леонід Володимирович, завідувач кафедри теорії, історії архітектури та синтезу мистецтв Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури;
- Бур’янова Марія Іванівна, голова УТОПІК;
- Казарянц Сергій Вальдемарович, директор та головний архітектор Архітектурно-проєктної компанії «Раден»;
- Дербеньов Володимир Анатолійович, директор ТОВ «АКБ ЛІЛЕР»;
- Крижановський Микола Михайлович, начальник управління реалізації політики зайнятості та розвитку людського капіталу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України;
- Бондарчук Надія Леонідівна, директор Департаменту впровадження пріоритетних проектів регіонального розвитку Міністерства розвитку громад та територій України.
За результатами обчислення середньої оцінки проєктів складається їх рейтинг.
На офіційному веб-сайті МКІП буде оприлюднено перелік проєктів, з урахуванням рейтингу та із зазначенням набраних балів у розрізі областей, протягом п’яти календарних днів після завершення обчислення середньої оцінки проєктів. Першими у переліку будуть зазначені проєкти, які набрали найбільшу суму балів. Засідання організаційної та експертної групи будуть відбуватися на регулярній основі.
Нагадаємо, Постановою від 9 грудня 2020 р. № 1214 Кабінет Міністрів України затвердив Порядок відбору проєктів робіт з реставрації, консервації, ремонту на пам’ятках культурної спадщини, у тому числі замках, інших фортифікаційних, оборонних, палацово-паркових комплексах, які будуть реалізовані в рамках програми “Велике будівництво”.