МКІП: Рекомендації щодо етапів виходу релігійних організацій з карантину

У відповідності до запропонованих Кабінетом Міністрів України етапів зняття карантинних обмежень, введених в країні задля боротьби з епідемією коронавірусу СОVID-19, Міністерство культури та інформаційної політики України пропонує такий алгоритм щодо поступового відновлення системної і повноцінної богослужбової діяльності релігійних організацій.

  • Відкриття храмів для індивідуального відвідування віруючими й звершення приватних молитов (але не в часі звершення традиційних служб представниками духовенства: без присутності віруючих та за участі не більше 10 осіб), із дотриманням всіх правил поводження в суспільних місцях під час карантину (зокрема з дотриманням вимоги, щоб наповнюваність храмів передбачала одну особу на 10 кв. м. приміщення), може бути можливим, коли протягом 10 днів поспіль відсоток виявлених випадків захворювання серед усіх протестованих щоденно знижується, а щоденна кількість осіб, які одужали, стала або зростає.
  • Проведення богослужінь за присутності обмеженої кількості віруючих в храмі (молитовному будинку) із дотриманням всіх правил карантину, зокрема з використанням ЗІЗ й фізичної дистанції між присутніми, може бути можливим, коли під час 10-ти днів поспіль кількість нових непов’язаних між собою випадків захворювання щоденно менше, ніж 5 на область.
  • Проведення звичних служінь із залученням значної кількості віруючих до традиційних ритуально-обрядових дій, як, до прикладу, масового причастя, із дотриманням священнослужителями та віруючими норм особистої гігієни, зокрема з використанням ЗІЗ, може бути можливим, коли в Україні фіксуватимуть лише поодинокі випадки зараження на Covid-19, які пов’язані виключно з імпортуванням захворювання.

Важливо відзначити, що на всіх зазначених вище етапах виходу з карантину під час проведення богослужінь священнослужителі й присутні на них віряни повинні дотримуватися всіх належних превентивних заходів щодо запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19, грунтованих на рекомендаціях МОЗ і ВООЗ.

Вас може зацікавити

Українська мова як ключ до національної безпеки: експерти обговорили роль державної мовної політики та культурної дипломатії в умовах війни

Українська мова як ключ до національної безпеки: експерти обговорили роль державної мовної політики та культурної дипломатії в умовах війни

Премію імені Максима Рильського присудили перекладачам Володимиру Литвинову, Дмитру Дроздовському та Ендрю Шеппарду

Премію імені Максима Рильського присудили перекладачам Володимиру Литвинову, Дмитру Дроздовському та Ендрю Шеппарду