МКІП розробив дизайн-систему для всіх, хто втілює проєкти зі створення безбар’єрного простору в Україні

12 липня відбувся семінар, присвячений флагманським проєктам міністерств та центральних органів виконавчої влади на виконання плану заходів до Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні. В події взяв участь Тарас Шевченко, заступник Міністра культури та інформаційної політики України з питань європейської інтеграції, інші представники МКІП та інших міністерств і центральних органів виконавчої влади.

Переглянути фотоальбом 

«Результатом такого заходу стануть напрацювання, які допоможуть злагоджено комунікувати ключові напрямки розбудови безбар’єрного суспільства в Україні», – прокоментував Тарас Шевченко.

МКІП розробив та представив учасникам навчання дизайн-систему для використання під час комунікацій на тематику безбар’єрності. Нею можуть безкоштовно скористатися всі, хто працює над реалізацією флагманських проєктів зі створення безбар’єрного простору в Україні. Всі деталі тут.  

Наразі МКІП працює над реалізацією флагманського проєкту «Інформація без бар’єрів». Він покликаний вирішити проблему доступу до суспільно значущої інформації для кожного. В межах проєкту заплановані  блоки заходів, що стосуються не тільки спрощеної мови, а й забезпечення безбар’єрності в сфері медіа. Йдеться про доступність медіапослуг для осіб з інвалідністю (зокрема з порушеннями зору та/або слуху), підготовку методичних рекомендацій для медіа.

Сьогодні безбар’єрність має важливе значення для зміцнення згуртованості й розмаїття в Україні. Коли зникнуть фізичні, архітектурні, інформаційні та комунікаційні бар’єри, люди з інвалідністю, ветерани війни, літні люди, молоді батьки зможуть брати активну участь у всіх аспектах життя суспільства, включаючи освіту, працевлаштування, охорону здоров’я, транспорт та культурні заходи. Так українці, всі разом, зможуть безбар’єрно відновлювати державу після війни. 

Нагадаємо, Національна стратегія із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року була розроблена за ініціативи Першої леді Олени Зеленської.

Семінар був організований за участі Представництва ЮНІСЕФ в Україні спільно з радницею-уповноваженою Президента України з питань безбар’єрності Тетяною Ломакіною та Координаційним центром психічного здоров’я Кабінету Міністрів України.

Вас може зацікавити

Україна отримала два сертифікати за включення українських традицій до Списків нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО

Україна отримала два сертифікати за включення українських традицій до Списків нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО

Росія продовжує вбивати українських митців

Росія продовжує вбивати українських митців