МКСК бере участь у засіданні Програми «Креативна Європа»

8 липня відбулося засідання Комітету флагманської Програми ЄС «Креативна Європа», присвячене стратегічним питанням розвитку програми на найближчий період.

Україна як країна-кандидат на вступ до Євросоюзу взяла участь у засіданні, під час якого обговорювалися проєкти робочої програми на 2026 рік, а також оцінено ефективність упровадження попередніх програмних циклів.

Особливу увагу учасники засідання приділили питанню подальшої підтримки України в умовах повномасштабної війни та викликів для культурного сектору нашої держави.

Висловлюючи солідарність з українськими митцями, організаціями та громадянським суспільством, члени Комітету наголосили на важливості продовження спеціальних механізмів підтримки, зокрема через запроваджений спеціальний конкурс Програми «Креативна Європа», винятково орієнтований на Україну.

У своєму зверненні до учасників заступник Міністра культури та стратегічних комунікацій з питань європейської інтеграції Андрій Наджос подякував європейській спільноті за можливість повноцінної участі України у Програмі «Креативна Європа», а також за підтримку спеціального конкурсу «Support to Ukrainian displaced people and the Ukrainian Cultural and Creative Sectors».

У своїй промові він підкреслив, що Програма «Креативна Європа» стала потужним каталізатором важливих євроінтеграційних змін у культурній політиці України. Повноправна участь України у «Креативній Європі» залишається важливим чинником відновлення, інспірації та стійкості для українського сектору культури, який сьогодні проходить через серйозні випробування війною, яку провадить росія. А національне бюро «Креативна Європа» стало центром накопичення знань про культурну політику ЄС і платформою діалогу між митцями, державою та європейськими партнерами.

Андрій Наджос також наголосив, що попри війну, українські проєкти демонструють високу якість та формують європейський культурний дискурс.

Україна, як асоційована країна-учасниця Програми «Креативна Європа», прагне активно долучатися до формування культурної політики на рівні Європейського Союзу, демонструючи високий рівень експертизи та зацікавленості у зміцненні міжнародної культурної співпраці.

Йшлося також про перспективи нової ініціативи Європейської Комісії «Культурний компас» (Cultural Compass) — інструменту, що покликаний сприяти культурним організаціям країн-учасниць Програми «Креативна Європа» орієнтуватися у спільних європейських пріоритетах, зміцнити вплив культури на соціальні зміни, екологічну стійкість, цифрову трансформацію та зміцнення демократії.

Вас може зацікавити

Протягом червня Держкомтелерадіо запобіг продажу в Україні понад 400 видань з Росії та Білорусі

МКСК підтримує позицію громадськості у захисті та збереження фундаментів палацу Кирила Розумовського в Києві