МКСК та представники української бізнес-спільноти обговорили законодавчі основи для становлення інституту меценатства у сфері культури

17 лютого у Київській Торгово-промисловій палаті відбувся круглий стіл «Меценатство у сфері культури: роль соціально відповідального бізнесу», організований Міністерством культури та стратегічних комунікацій України у співпраці з Офісом підтримки відновлення. Захід зібрав представників українського бізнесу та благодійників для обговорення законодавства про меценатську діяльність у сфері культури.

Відповідний законопроєкт розроблений МКСК з метою запровадження законодавчих основ для становлення інституту меценатства у сфері культури, що включатиме правила та умови здійснення меценатської діяльності у сфері культури, а також створення податкових пільг для меценатів сфери культури.

«Ми чітко розмежовуємо питання спонсорства та меценатства і прагнемо створити зрозумілі законодавчі та податкові механізми, які б стимулювали бізнес до підтримки культури. Партнерство держави та бізнесу — це ключовий елемент для подальшого розвитку української культури в часи, коли національна ідентичність є об’єктом спланованих ворожих атак», — сказав Міністр культури та стратегічних комунікацій України Микола Точицький.

Перший заступник Міністра культури та стратегічних комунікацій України Галина Григоренко представила ключові зміни, передбачені законопроєктом.

«Меценатство — це не стільки про фінансову підтримку сфери культури, це — про партнерство між бізнесом та культурними інституціями, про обмін знаннями та експертизою, про підхід win-win», — зазначила Галина Григоренко.

Прийняття закопроєкту сприятиме становленню в Україні інституту меценатства у сфері культури, що стимулюватиме бізнес інвестувати в культуру.

Президент Київської Торгово-промислової палати Микола Засульський наголосив на визначальній ролі бізнесу у збереженні та розвитку культури. Київська ТПП об’єднує 1200 компаній та бізнес-асоціацій, відтак виступає голосом українських підприємців з різних галузей економіки.

«Сьогоднішня дискусія присвячена актуальному питанню: як зробити меценатство вигідним для бізнесу, надавши відповідні законодавчі та податкові стимули. Водночас важливо зробити цей процес максимально прозорим», — сказав він.

У країнах Європи та США близько третини соціальних програм реалізується приватними благодійними фондами, які акумулюють значні кошти донорів. Основним стимулом створення благодійних фондів є податкові пільги. Законодавство багатьох держав дозволяє використання частки доходу суб’єктів господарювання на благодійні цілі, зменшуючи розмір сплати податків.

Вас може зацікавити

Президент підписав закон про ратифікацію Конвенції Ради Європи про правопорушення, пов’язані з культурними цінностями

Президент підписав закон про ратифікацію Конвенції Ради Європи про правопорушення, пов’язані з культурними цінностями

Міністр Точицький виступив із вітальним словом на презентації книги «Голоси України: Ядерна захищеність у часи війни»

Міністр Точицький виступив із вітальним словом на презентації книги «Голоси України: Ядерна захищеність у часи війни»