МКСК взяло участь у скринінговій зустрічі щодо цифрової трансформації та медіа в Брюсселі

Міністерство культури та стратегічних комунікацій взяло участь у двосторонній зустрічі представників України та Європейської Комісії в межах офіційного скринінгу відповідності українського законодавства праву ЄС за переговорним Розділом 10 «Цифрова трансформація та медіа». Такі зустрічі є невіддільною частиною переговорного процесу вступу країни до Європейського Союзу.

Андрій Наджос, заступник Міністра культури та стратегічних комунікацій України з питань європейської інтеграції, який представляв Міністерство, зазначив, що, попри війну, Україна активно адаптує медіа законодавство до європейських стандартів. Уже досягнуто значного прогресу в виконанні вимог ключових директив ЄС, зокрема Audiovisual Media Services Directive (AVMSD) та European Media Freedom Act (EMFA). 

Він також поінформував про стан медіасфери в Україні та виклики, з якими вона стикається через залежність від міжнародної допомоги та боротьбу з російською дезінформацією. Зокрема, йшлося про залучення фахівців у рамках ініціативи «Щит Демократії» для подолання викликів у боротьбі з  дезінформацією та іноземним впливом, що може загрожувати стабільності та розвитку нашого суспільства.

«Попри всі виклики, МКСК продовжує працювати над інтеграцією українського медіасектору до європейських стандартів. Водночас важливо зміцнювати медіапростір в Україні, щоб він був стійким навіть в умовах війни та захищений від зовнішніх загроз», — сказав заступник Міністра. 

Андрій Наджос також поділився планами з відновлення медіапростору після війни, зокрема щодо фінансової підтримки, відбудови інфраструктури та підвищення медіаграмотності. Основна мета цих ініціатив — створення прозорого, незалежного та стійкого медіаландшафту, що відповідатиме європейським цінностям.

У межах сесій українські фахівці представили прогрес щодо наближення законодавства до права ЄС та наступні кроки за такими напрямами: електронні комунікації, цифрові послуги, дані, довіра до цифрових технологій та кібербезпека, медіа, штучний інтелект та інші.

Законодавство ЄС у цьому розділі охоплює правила для електронних комунікацій, послуг інформаційного середовища, зокрема електронної комерції та послуг з умовним доступом, а також аудіовізуальних послуг. У сфері електронних комунікацій ЄС прагне усунути бар’єри для ефективного функціонування телекомунікаційних послуг і мереж, сприяти конкуренції та захищати інтереси споживачів, зокрема забезпечуючи доступність сучасних послуг. 

Вас може зацікавити

У Національній бібліотеці України для дітей відзначили Міжнародний день дитячої книги

У Національній бібліотеці України для дітей відзначили Міжнародний день дитячої книги

У Кишиневі відбулася зустріч міністрів культури України та Молдови

У Кишиневі відбулася зустріч міністрів культури України та Молдови