Музейні скарби Івано-Франківська стануть доступними для людей з порушенням зору

В Івано-Франківську створюють тактильний каталог для людей з порушенням зору. Це дозволить відчути на дотик 24 музейні артефакти з колекції Краєзнавчого музею. Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду.

«Проєкт є чудовим прикладом того, як інновації та співпраця можуть зробити мистецтво доступним для всіх», – прокоментувала начальниця відділу політики безбар’єрності, гендерної рівності та ментального здоров’я МКІП Леся Хемраєва.

Завдяки такому каталогу люди з порушенням зору матимуть змогу не лише відчути рельєфні зображення, а й прослухати аудіосупровід до експонатів. Це стане можливим завдяки ґрунтовним описам, створеним за спеціальною методикою, та озвученню заслуженою артисткою України Ірмою Вітовською.

Окрім фахівців, до роботи над каталогом залучили також студентів та людей з порушенням зору. Їхні цінні поради допомогли покращити тактильні зображення.

«Картина виконана тисненням із різними орнаментними візерунками. Наприклад, одяг позначений одними відчуттями під пальцями, взуття — іншими. Це дає змогу людині з порушенням зору відчути об’єм картини, та уявити, що на ній зображено», – пояснив Анатолій Кучміль, голова Івано-Франківської обласної організації «Українське Товариство Сліпих».

Адаптації ікон увійдуть також до тифлографічної бібліотеки.

Варто зазначити, що проєкт з тактильного каталогу є частиною ширшої ініціативи Центру дослідження стратегій універсального дизайну при Прикарпатському університеті, спрямованої на створення доступного середовища для людей з порушеннями зору.

Готовий каталог буде презентовано в залах сакрального мистецтва Краєзнавчого музею вже цієї осені. 

Вас може зацікавити

Україна пам’ятає: у Національній філармонії України вшанували жертв голодоморів

Україна пам’ятає: у Національній філармонії України вшанували жертв голодоморів

23 листопада Україна вшановує памʼять жертв Голодомору

23 листопада Україна вшановує памʼять жертв Голодомору