2 травня, напередодні Всесвітнього дня свободи преси, Міністр культури та стратегічних комунікацій України Микола Точицький провів зустріч із Сіллою Бенке, генеральною директоркою та CEO Шведського радіо, віце-президенткою Європейської мовної спілки.У зустрічі також взяли участь Микола Чорнотицький — голова правління Національної суспільної телерадіокомпанії України, Валерія Беспала — керівниця Департаменту закордонного співробітництва Національної суспільної телерадіокомпанії України.

Сторони обговорили роль вільних медіа у зміцненні національної безпеки, та, зокрема, суспільних телерадіокомпаній під час військових дій та безпекових криз. У цьому контексті йшлося про підготовку журналістів для висвітлення військових конфліктів, протидію пропаганді та формування критичного мислення.
“Швеція, Європейська мовна спілка послідовно підтримують Україну під час війни, розуміючи, що це і наша війна, і ми маємо бути поряд”, – запевнила Сілла Бенке.

Особливу увагу було приділено досвіду Шведського суспільного мовника в просуванні регіонального контенту та громадянської освіти для дітей.
“Ми зацікавлені залучати цей досвід, насамперед, для розвитку критичного мислення та подолання російських впливів, радянських стереотипів. Нам також важливо спільно осмислити наше минуле, в якому ми також демонстрували стійкість і бажання бути незалежними і здатними захистити себе”, – сказав Микола Точицький.

Сторони домовилися про подальший діалог для розвитку медіа стандартів та інституцій, в тому числі за участю Міністра культури Швеції.
ДОВІДКОВО: Шведське радіо (SR MDO) активно співпрацює з Суспільним у межах нового проєкту, що фінансується Sida (2024–2026), зосередженого на цифровій та редакційній трансформації, розвитку корпоративної культури. У 2024 році SR MDO підтримало створення онлайн-курсу для майбутніх кореспондентів, зокрема модуль про використання ШІ в журналістиці, а також започаткувало розвиток гіперлокальної мережі кореспондентів Суспільного у регіонах України. За підтримки шведських експертів розвивається напрям екологічних розслідувань, проводиться навчання майбутніх розслідувачів і надається менторська підтримка дослідницькій команді. Плануються навчальні візити до Швеції.